1. kolejka MŚ U-20 2019: Meksyk U-20 - Włochy U-20 1-2 (1-1)

23 maja na Stadionie Miejskim w Gdyni odbył się pojedynek 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Meksyku U-20 i Włoch U-20. Mecz zakończył się zwycięstwem Włoch U-20 2-1. Na stadionie stawiło się 7 893 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-23 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 7893 | Arbiter: Raphael Claus
L. Ranieri 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Włoch U-20.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu reprezentanci Włoch U-20 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Davide Frattesi. Asystę przy bramce zanotował Gianluca Scamacca.

Piłkarze Meksyku U-20 otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 37. minucie Roberto De La Rosa wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę reprezentacja Meksyku U-20 wyszła w zmienionym składzie, za Josué Domíngueza wszedł Francisco Figueroa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Włoch U-20 przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Luca Ranieri. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luca Pellegrini.

W 70. minucie sędzia przyznał kartkę Robertowi De La Rosie z Meksyku U-20. W 78. minucie Gianluca Scamacca zastąpił Christiana Capone'a. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Matteo Gabbia, reprezentant Włoch U-20.

W 85. minucie w drużynie Włoch U-20 doszło do zmiany. Domenico Alberico wszedł za Davide Frattesiego. Chwilę później trener Meksyku U-20 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 87. minucie zastąpił zmęczonego Roberta De La Rosę. Na boisko wszedł Diego Hernández, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w reprezentacji Włoch U-20 doszło do zmiany. Andrea Colpani wszedł za Salvatore Esposita.

W 89. minucie sędzia ukarał kartką Lucę Ranieriego, piłkarza Włoch U-20. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Enrico Del Prato
46′ Josué Misael Domínguez González
Salvatore Esposito88′
Roberto Ismael Meraz Bernal
Davide Frattesi  3′ 85′
Efraín Orona Zavala
Matteo Gabbia80′
 37′ 70′ 87′ Roberto Carlos De La Rosa González
Alessandro Buongiorno
46′ Francisco Antonio Figueroa Díaz
Gabriele Gori
87′ Diego Hernández Jiménez
Marco Olivieri
Daniel Guadalupe López Valdez

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę reprezentantom Meksyku U-20, a piłkarzom Włoch U-20 wręczył dwie.

Jedenastka Meksyku U-20 w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Włoch U-20 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.