1. kolejka MŚ U-20 2019: Katar U-20 - Nigeria U-20 0-4 (0-2)

24 maja na Stadionie Miejskim w Tychach odbyło się spotkanie 1. kolejki MŚ U-20 2019 pomiędzy drużynami Kataru U-20 i Nigerii U-20. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nigerii U-20 4-0. Na stadionie zasiadło 3 010 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-24 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 3010 | Arbiter: F. Guerrero
A. Salawudeen 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Nigerii U-20 w 12. minucie spotkania, gdy Maxwell Effiom zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Kataru U-20 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nigerii U-20, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Henry Offia. Asystę zaliczył Ikouwem Utin.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Kataru U-20 wyszła w zmienionym składzie, za Abdollaha Saeiego wszedł Khalid Mohammed. W 55. minucie za Eisę Palangiego wszedł Abdulrasheed Umaru.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ayotomiwa Dele-Bashiru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nigerii U-20, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kingsley Michael.

Chwilę później trener Nigerii U-20 postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Muhameda Tijaniego. Na boisko wszedł Akor Adams, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Valentine Ozornwafor z reprezentacji Nigerii U-20. Była to 71. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nigerii U-20 w 74. minucie spotkania, gdy Aliu Salawudeen strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Akora Adamsa.

W 81. minucie Maxwell Effiom został zmieniony przez Successa Makanjuolę, a za Ayotomiwę Dele-Bashiru wszedł na boisko Nnamdi Ofoborh, co miało wzmocnić drużynę Nigerii U-20. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammeda Al Bayatiego na Nassera Al Yazidiego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-4.

Ikouwem Udo Utin
83′ Mohammed Waed Abdulwahhab Al Bayati
Maxwell Michael Effiom  12′ 81′
Ahmed Suhail Al Hamawende
Ayotomiwa Dele-Bashiru  68′ 82′
Bahaa Mamdouh Ellithi
Kingsley Dogo Michael
46′ Abdullah Ali Saei
Jamil Muhammad
55′ Eisa Ahmed Palangi
Nnamdi Ofoborh82′
46′ Khaled Mohammed Saleh
Yira Collins Sor
55′ Abdulrasheed Umaru
Akor Jerome Adams69′
83′ Nasser Saleh Al Yazidi
Chinonso Emeka
Abdullah Nasser Murisi
Aniekeme Okon

Arbiter nie ukarał reprezentantów Kataru U-20 żadną kartką, natomiast piłkarzom Nigerii U-20 przyznał jedną żółtą.