1. kolejka MŚ U-20 2019: Japonia U-20 - Ekwador U-20 1-1 (0-1)

W starciu 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna Japonii U-20 zremisowała z Ekwadorem U-20 1-1 (0-1). Mecz na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy obejrzało 3 018 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-23 20:30 | Stadion: Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka | Widzów: 3018 | Arbiter: S. Vincic
Japonia U-20
Ekwador U-20
1
1
K. Yamada 68'
K. Tagawa 45' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach drużyna Ekwadoru U-20 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Japonia U-20: Hirokiemu Icie w 30. i Kocie Yamadzie w 43. minucie.

W 45. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Japonii U-20 Kyosuke Tagawa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ekwadoru U-20.

Na drugą połowę reprezentacja Japonii U-20 wyszła w zmienionym składzie, za Kokiego Saita wszedł Taisei Miyashiro. W 51. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Ekwadoru U-20.

W 66. minucie Yuta Goke zastąpił Jun Nishikawę.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Japonii U-20 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie wynik ustalił Kota Yamada.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Yukinariemu Sugawarze z Japonii U-20. Była to 78. minuta spotkania. Trener Ekwadoru U-20 postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Jordana Rezabalę i na pole gry wprowadził napastnika Stivena Plazę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w drużynie Japonii U-20 doszło do zmiany. Keito Nakamura wszedł za Kotę Yamadę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jackson Gabriel Porozo Vernaza
78′ Yukinari Sugawara
Jordy José Alcívar Macías
66′ Yuta Goke
Alexander Antonio Alvarado Carriel
Shunki Higashi
José Adoni Cifuentes Charcopa
30′ Hiroki Ito
Jhon Jairo Espinoza Izquierdo
Mitsuki Saito
Richard Alexander Mina Caicedo
 68′ 43′ 90′ Kota Yamada
Jordan Lenín Rezabala Anzules 51′ (k.) 79′
46′ Koki Saito
Leonardo Campana Romero
45′ (samob.) Kyosuke Tagawa
Jefferson Stalin Arce Mina
66′ Jun Nishikawa
Luis Joel Estupiñán García
Toichi Suzuki
Luis Eduardo Loor Macías
Taichi Hara
Stiven Ricardo Plaza Castillo79′
46′ Taisei Miyashiro
Daniel Isaías Segura González
90′ Keito Nakamura

Przewaga reprezentacji Ekwadoru U-20 w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Ekwadoru U-20 żadną kartką, natomiast reprezentantom Japonii U-20 wręczył trzy żółte.

Reprezentacja Japonii U-20 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Ekwadoru U-20 w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.