1. kolejka MŚ U-20 2019: Honduras U-20 - Nowa Zelandia U-20 0-5 (0-3)

W pojedynku 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, który rozegrany został 24 maja, reprezentacja Hondurasu U-20 przegrała wysoko z Nową Zelandią U-20 0-5 (0-3). Mecz na Arenie Lublin w Lublinie obejrzało 4 484 widzów.

M. Conroy 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W ósmej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Hondurasu U-20 Darwin Diego.

Drużyna Hondurasu U-20 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Nowej Zelandii U-20 , zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry wynik na 0-2 podwyższył Ben Waine. Asystę zanotował Elijah Just.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Eversonowi Lópezowi z jedenastki Hondurasu U-20. Była to 19. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Nowej Zelandii U-20 w 27. minucie spotkania, gdy Ben Waine strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joe Bell.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Hondurasu U-20 wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Mejíę wszedł Joseph Rosales.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Sarpeet Singh. Asystę przy bramce po raz kolejny zanotował Elijah Just.

W 54. minucie Callum McCowatt zastąpił Matthew Conroya. Między 61. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanci Hondurasu U-20: Cristian Calix, Luis Palma, na ich miejsce weszli: Selvin Guevara, César Romero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bena Waine'a, Elijaha Justa zajęli: Dalton Wilkins, Willem Ebbinge. W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Selvina Guevarę z Hondurasu U-20, a w 82. minucie Daltona Wilkinsa z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Matthew Conroy. Bramka padła po podaniu Daltona Wilkinsa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-5.

Nando Zen Pijnaker
8′ (samob.) Darwin Diego
Joe Bell
Axel Daniel Gómez Guzmán
Liberato Gianpaolo Cacace
66′ Luis Enrique Palma Oseguera
Callan Elliot
Jack Eduardo Jean-Baptiste Cruz
Sarpreet Singh  51′
19′ Everson Jared López Bonilla
Gianni Stensness
46′ Carlos Adonys Mejía Estrada
Ben Waine  17′, 27′ 71′
Josué Isaías Villafranca Quiñonez
Callum McCowatt54′
61′ Cristian Neptali Calix Alvarado
Leon Hendrik Van Den Hoven
61′ 73′ Selvin Rolando Guevara Casco
Dominic Wooldridge
46′ Joseph Yeramid Rosales Erazo
Trevor Zwetsloot
Patrick Oneal Palacios Martínez
Matthew John Conroy54′  90′
66′ César Miguel Romero Moncada

Drużyna Nowej Zelandii U-20 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Piłkarze Hondurasu U-20 dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.