1. kolejka MŚ U-20 2019: Francja U-20 - Arabia Saudyjska U-20 2-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, które rozegrane zostało 25 maja, reprezentacja Francji U-20 wygrała z Arabią Saudyjską U-20 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni obejrzało 6 100 widzów.

1. kolejka MŚ U-20 2019
2019-05-25 18:00 | Stadion: Stadion Miejski | Widzów: 6100 | Arbiter: F. Rapallini
Francja U-20
Arabia Saudyjska U-20
2
0
Y. Fofana 43'
A. Gouiri 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Arabii Saudyjskiej U-20. W 12. minucie sędzia wyrzucił z boiska Faraja Al Ghashayana z Arabii Saudyjskiej U-20.

W 17. minucie za Boubakary'ego Soumarégo wszedł Youssouf Fofana.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Francji U-20 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Youssouf Fofana. W zdobyciu bramki pomógł Amine Gouiri.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Francji U-20.

W 46. minucie Yacine Adli został zmieniony przez Nabila Aliouiego, co miało wzmocnić drużynę Francji U-20. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Muhannada Shanqeetiego na Abdulmohsena Qahtaniego. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Francja U-20: Nabilowi Aliouiemu w 52. i Thomasowi Basili w 56. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Francji U-20 w 75. minucie spotkania, gdy Amine Gouiri zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Nabil Alioui.

W 76. minucie Khalid Al Ghannam został zmieniony przez Mansora Al Beshego, a za Turkiego Al-Ammara wszedł na boisko Firas Albirakan, co miało wzmocnić reprezentację Arabii Saudyjskiej U-20. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mickaëla Cuisance'a na Lennego Pintora. W 84. minucie żółtą kartkę dostał Saud Hamid, piłkarz Arabii Saudyjskiej U-20. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Abdul Rahman Anwar Al Shammari
56′ Thomas Basila
Khalifah Aldawsari
46′ Yacine Adli
Muhannad Mustafa Shanqeeti48′
80′ Mickaël Cuisance
Faraj Abdullah Al Ghashayan12′
Enzo Loiodice
Turki Al-Ammar76′
17′ Boubakary Soumaré
Hamed Al Ghamdi
Moussa Diaby
Ibrahim Mahnashi
 75′ Amine Gouiri
Naif Mousa Almas
17′  43′ Youssouf Fofana
Mansor Faiez Al Beshe76′
Sambou Sissoko
Abdulmohsen Al Qahtani48′
Moussa Sylla
Salem Ahmed Al Saleem
46′ 52′ Nabil Alioui
Firas Al-Ghamdi
80′ Lenny Jean-Pierre Pintor
Yahya Mahdi Naji

Firas Tariq Nasser Al Albirakan76′

Drużyna Francji U-20 była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Reprezentacja Francji U-20 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.