1. kolejka MŚ U-20 2019: Argentyna U-20 - RPA U-20 5-2 (1-1)

W pojedynku 1. kolejki światowej MŚ U-20 2019, który rozegrany został 25 maja, reprezentacja Argentyny U-20 zwyciężyła z RPA U-20 5-2 (1-1). Mecz na Stadionie Miejskim w Tychach obejrzało 8 351 widzów.

L. Foster 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Argentyny U-20 w czwartej minucie spotkania, gdy Fausto Vera strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Cristian Ferreira.

Drużyna RPA U-20 otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 23. minucie wyrównującą bramkę dla piłkarzy RPA U-20 zdobył Keenan Phillips. Sytuację bramkową stworzył Promise Mkhuma.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Cristian Ferreira z Argentyny U-20. Była to 35. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie za Promise Mkhumę wszedł Oswin Appollis. Trener Argentyny U-20 postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Cristiana Ferreirę i na pole gry wprowadził napastnika Adolfa Gaicha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Argentyny U-20 w 63. minucie spotkania, gdy Ezequiel Barco strzelił z karnego drugiego gola. W 66. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Keenan Phillips osłabiając tym samym drużynę RPA U-20.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji RPA U-20 doszło do zmiany. Leo Thethani wszedł za Kobamela Kodisanga.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Bramkę na 3-1 zdobył ponownie w tej samej minucie Ezequiel Barco. Asystę zanotował Julián Álvarez.

Niedługo później Julián Álvarez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Argentyny U-20, strzelając kolejnego gola w 78. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Adolfa Gaicha.

Niestety w 82. minucie meczu Khulekani Kubheka bramkarz RPA U-20 z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Glena Baadjiesa - rezerwowego bramkarza drużyny. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Lyle Foster.

Reprezentacja Argentyny U-20 nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 5-2 podwyższył Adolfo Gaich. Asystę przy bramce zanotował Nehuén Pérez.

Pięć minut później żółtą kartkę obejrzał Nehuén Pérez z drużyny Argentyny U-20. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-2.

Khulekani Walter Kubheka82′
79′ Pedro De la Vega
Keenan Abrahams
Facundo Axel Medina
Njabulo Blom
Facundo Mura
Givemore Khupe
90′ Patricio Nehuen Pérez
Gadinkame Malebogo Modise
 63′ (k.), 71′ Ezequiel Barco
Keenan Leigh Phillips  23′ 66′
35′ 59′ Cristian Ezequiel Ferreira
Luvuyo Phewa
Francisco Gabriel Ortega
Kobamelo Kodisang71′
81′ Santiago Sosa
Siphesihle Mkhize
 4′ Fausto Mariano Vera
Promise Lebo Mkhuma57′
 78′ Julián Álvarez
Sibusiso Mabiliso
81′ Agustín Ezequiel Almendra
Muzomuhle Mcebiseni Khanyi
59′  90′ Adolfo Julián Gaich
Thabiso James Monyane
79′ Agustín José Urzi
Leo Thethani71′

Reprezentacja Argentyny U-20 była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze RPA U-20 otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.