Włochy - Walia 1-0 (1-0). 3. kolejka Euro 2020

20 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie odbył się pojedynek 3. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Włoch i Walii. Mecz zakończył się zwycięstwem Włoch 1-0. Spotkanie obejrzało 11 541 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-20 18:00 | Stadion: Stadio Olimpico | Widzów: 11541 | Arbiter: Ovidiu Hațegan
Włochy
Walia
1
0
M. Pessina 39'

Od pierwszych minut drużyna Włoch (”Azzurri”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Walii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla ”Azzurri” zdobył Matteo Pessina w 39. minucie. Asystę przy golu zaliczył Marco Verratti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Włoch.

Drugą połowę reprezentacja ”Azzurri” rozpoczęła w zmienionym składzie, za Leonarda Bonucciego wszedł Francesco Acerbi. W 51. minucie żółtą kartkę dostał Joe Allen, piłkarz Walii.

W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ethan Ampadu osłabiając tym samym drużynę gości. Trener Walii postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Joseffa Morrella i na pole gry wprowadził napastnika Kieffera Moore'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie za Daniela Jamesa wszedł Harry Wilson.

Chwilę później trener Włoch postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jorginha. Na boisko wszedł Bryan Cristante, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Włoch: Federico Bernardeschi, Matteo Pessina, Gianluigi Donnarumma, na ich miejsce weszli: Giacomo Raspadori, Gaetano Castrovilli, Salvatore Sirigu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Garetha Bale'a, Neca Williamsa, Joe Allena zajęli: David Brooks, Ben Davies, Dylan Levitt. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 11 minut przed zakończeniem starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Chrisowi Gunterowi i Matteo Pessinie.

Chris Gunter80′
46′ Leonardo Bonucci
Joe Rodon
Alessandro Bastoni
Ethan Ampadu56′
Emerson Palmieri dos Santos
Connor Roberts
 39′ 80′ 87′ Matteo Pessina
Joe Allen51′ 86′
Marco Verratti
Joseff Morrell60′
75′ Luiz Frello Jorginho
Neco Williams86′
Federico Chiesa
Gareth Bale86′
Andrea Belotti
Aaron Ramsey
75′ Federico Bernardeschi
Daniel James75′
Alex Meret
Adam Davies
89′ Salvatore Sirigu
Wayne Hennessey
75′ Bryan Cristante
Ben Davies86′
Giovanni Di Lorenzo
Tom Lockyer
46′ Francesco Acerbi
Chris Mepham
Leonardo Spinazzola
Rhys Norrington-Davies
Nicolò Barella
Harry Wilson75′
87′ Gaetano Castrovilli
David Brooks86′
Lorenzo Insigne
Jonny Williams
Manuel Locatelli
Dylan Levitt86′
75′ Giacomo Raspadori
Kieffer Moore60′
Ciro Immobile
Tyler Roberts

Drużyna Włoch była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, a ”Azzurri” pokazał jedną żółtą.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.