Ukraina - Austria 0-1 (0-1). 3. kolejka Euro 2020

W meczu 3. kolejki Euro 2020, który rozegrany został 21 czerwca, reprezentacja Ukrainy przegrała z Austrią 0-1 (0-1). Mecz na Arena Naţională w Bukareszcie obejrzało 10 472 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-21 18:00 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 10472 | Arbiter: Cüneyt Çakιr
Ukraina
Austria
0
1
C. Baumgartner 21'

Od pierwszych minut jedenastka Austrii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ukrainy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedynego gola meczu strzelił Christoph Baumgartner dla reprezentacji Austrii. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zanotował David Alaba.

W 33. minucie Christoph Baumgartner został zastąpiony przez Alessandra Schöpfa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Austrii.

Trener Austrii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Konrada Laimera. Na boisko wszedł Stefan Ilsanker, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Ukrainy postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Vitaliego Mykolenkę i na pole gry wprowadził napastnika Artema Besedina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 90. minucie w jedenastce Austrii doszło do zmiany. Sasa Kalajdzic wszedł za Marka Arnautovicia. W drugiej połowie nie padły gole.

Aleksandar Dragovic
85′ Vitalii Mykolenko
Christoph Baumgartner  21′ 33′
46′ Rusłan Malinowski
Philipp Lienhart
46′ Wiktor Cygankow
Michael Gregoritsch
68′ . Marlos
Louis Schaub
85′ Artem Besedin
Sasa Kalajdzic90′
Artem Dovbyk
Karim Onisiwo

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.