Rosja - Dania 1-4 (0-1). 3. kolejka Euro 2020

21 czerwca na Parken w Kopenhadze odbył się pojedynek 3. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Rosji i Danii. Mecz zakończył się zwycięstwem Danii 4-1. Na stadionie zasiadło 23 644 widzów.

J. Maehle 82'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Fiodor Kudriaszow z Rosji. Była to 28. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Danii w 38. minucie spotkania, gdy Mikkel Krogh strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Pierre Hoejbjerg.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Danii.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Thomasa Delaneya, piłkarza Danii.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Danii, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Yussuf Yurary.

W 60. minucie Yussuf Yurary został zmieniony przez Kaspra Dolberga. W tej samej minucie trener Danii postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Wassa wszedł Jens Stryger, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Danii utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę reprezentacji Danii udało się strzelić gola i wygrać. W 70. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Artjom Dziuba.

W 72. minucie w jedenastce Danii doszło do zmiany. Christian Thers wszedł za Mikkela Krogha. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Igorowi Diwiejewowi z jedenastki gospodarzy.

Niedługo później Andreas Christensen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Danii, strzelając kolejnego gola w 79. minucie starcia.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 82. minucie wynik ustalił Joakim Maehle. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Pierre Hoejbjerg.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Simon Kjaer
28′ 69′ Fiodor Kudriaszow
Andreas Christensen  79′
76′ Igor Diwiejew
Jannik Vestergaard
Mário Figueira Fernandes
Daniel Wass62′
62′ Magomed Ozdojew
Thomas Joseph Delaney57′ 86′
Roman Zobnin
Pierre Emil Hoejbjerg
69′ Daler Kuziajew
Joakim Maehle Pedersen  82′
62′ Anton Miranczuk
Martin Braithwaite Christensen85′
 70′ (k.) Artjom Dziuba
Frederik Roennow
69′ Wiaczesław Karawajew
Jens Stryger Larsen62′
Andriej Siemionow
Joachim Christian Andersen
Dmitrij Barinow
Christian Thers Nørgaard73′
62′ Rifat Żemaletdinow
Mathias Jensen86′
Roman Evgenjev
Jonas Older Wind
69′ Maksim Muchin
Andreas Skov Olsen
Aleksiej Jonow
Robert Skov
62′ Aleksandr Sobolew
Andreas Evald Cornelius85′
Anton Zabołotnyj
Kasper Dolberg62′
Denis Czeryszew
Mathias Jorgensen

Reprezentacja Danii była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Danii w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.