Niemcy - Węgry 2-2 (0-1). 3. kolejka Euro 2020

23 czerwca na Allianz Arena w Monachium odbyło się spotkanie 3. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Niemiec i Węgier. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 12 413 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-23 21:00 | Stadion: Allianz Arena | Widzów: 12413 | Arbiter: Sergey Karasev
A. Schäfer 68'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Węgier w 11. minucie spotkania, gdy Ádám Szalai strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Roland Sallai.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Endre'a Botkę z Węgier, a w 30. minucie Ilkaya Guendogana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Węgier.

W 58. minucie Ilkay Guendogan został zmieniony przez Leona Goretzkę. Między 61. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Węgier i jedną drużynie przeciwnej.

Bramkarz Węgier wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Kai Havertz. Asystę zaliczył Mats Hummels.

Trener Niemiec postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Kaiego Havertza i na pole gry wprowadził napastnika Tima Wernera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyny zdołały zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w reprezentacji Niemiec doszło do zmiany. Thomas Mueller wszedł za Serge'a Gnabrego.

Piłkarze Węgier szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie András Schäfer dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę przy golu zanotował Ádám Szalai.

W 75. minucie Roland Sallai został zmieniony przez Szabolcsa Schöna, a za Ádáma Szalaiego wszedł na boisko Kevin Varga, co miało wzmocnić drużynę Węgier. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Gosensa na Jamala Musialę oraz Matthiasa Gintera na Kevina Vollanda.

Niedługo później Leon Goretzka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Niemiec, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie pojedynku. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Węgier doszło do zmiany. Nemanja Nikolić wszedł za Attilę Fiolę.

Chwilę później trener Węgier postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika László Kleinheislera wszedł Gergo Lovrencsics, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Węgier utrzymać remis. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Endre Botka29′
82′ Matthias Ginter
Attila Szalai
Antonio Ruediger
Vilmos Tamás Orban
82′ Robin Gosens
Loïc Négo
Mats Hummels
László Kleinheisler89′
Toni Kroos
Ádám Nagy
 66′ 68′ Kai Havertz
András Schäfer  68′
61′ Leroy Sané
Attila Fiola66′ 88′
30′ 58′ Ilkay Guendogan
Ádám Szalai  11′ 64′ 82′
68′ Serge Gnabry
Ádám Lang
58′  84′ Leon Goretzka
Szabolcs Schön75′
82′ Jamal Musiala
Roland Varga
68′ Thomas Mueller
Gergo Lovrencsics89′
82′ Kevin Volland
Filip Holender
68′ Timo Werner
Nemanja Nikolić88′

Przewaga reprezentacji Niemiec w posiadaniu piłki była ogromna (75 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki reprezentantom Niemiec, natomiast piłkarzom Węgier pokazał trzy.

Jedenastka Niemiec w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Węgier w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.