Macedonia Płn - Holandia 0-3 (0-1). 3. kolejka Euro 2020

21 czerwca na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie odbyło się spotkanie 3. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Macedonii i Holandii. Mecz zakończył się zwycięstwem Holandii 3-0. Na stadionie stawiło się 15 227 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-21 18:00 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 15227 | Arbiter: Istvan Kovacs
Macedonia Płn
Holandia
0
3
M. Depay 24'
G. Wijnaldum 51',58'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Stefanowi Ristovskiemu z drużyny gospodarzy. Była to 18. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Memphis Depay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii , strzelając gola w 24. minucie pojedynku. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Donyell Malen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Holandii.

Na drugą połowę jedenastka Holandii wyszła w zmienionym składzie, za Stefana de Vrija, Denzela Dumfriesa weszli Jurriën Timber, Steven Berghuis. W 48. minucie kartkę dostał Visar Musliu z Macedonii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Holandii w 51. minucie spotkania, gdy Georginio Wijnaldum zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Memphis Depay.

W 56. minucie za Iwana Triczkowskiego wszedł Darko Churlinov.

W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Georginio Wijnaldum z Holandii. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Macedonia: Ezgjanowi Alioskiemu w 65. i Tihomirowi Kostadinovowi w 84. minucie.

Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Macedonii: Aleksandar Trajkovski, Goran Pandev, Enis Bardhi, Arijan Ademi, na ich miejsce weszli: Ferhan Hasani, Tihomir Kostadinov, Vlatko Stojanovski, Boban Nikolov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Memphisa Depaya, Donyella Malena, Frenkie de Jonga zajęli: Wout Weghorst, Quincy Promes, Cody Gakpo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Maarten Stekelenburg
18′ Stefan Ristovski
Stefan de Vrij46′
Darko Velkovski
Daley Blind
48′ Visar Musliu
Matthijs de Ligt
65′ Ezgjan Alioski
Denzel Justus Morris Dumfries46′
56′ Iwan Triczkowski
Frenkie de Jong79′
78′ Enis Bardhi
Ryan Jiro Gravenberch
Eljif Elmas
Georginio Wijnaldum  51′, 58′
78′ Arijan Ademi
Patrick John Miguel van Aanholt
69′ Aleksandar Trajkovski
Memphis Depay  24′ 66′
69′ Goran Pandev
Teun Koopmeiners
56′ Darko Churlinov
Joël Ivo Veltman
78′ Boban Nikolov
Jurriën David Norman Timber46′
78′ Vlatko Stojanovski
Cody Mathès Gakpo79′
Krste Velkoski
Quincy Anton Promes66′
69′ 84′ Tihomir Kostadinov
Davy Klaassen
Stefan Spirovski
Steven Berghuis46′
Daniel Avramovski
Luuk de Jong
69′ Ferhan Hasani
Wout Weghorst66′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast reprezentantom Macedonii przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.