Holandia - Ukraina 3-2 (0-0). 1. kolejka Euro 2020

W starciu 1. kolejki Euro 2020, które rozegrane zostało 13 czerwca, reprezentacja Holandii wygrała z Ukrainą 3-2 (0-0). Mecz na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie obejrzało 15 837 widzów.

1. kolejka Euro 2020
2021-06-13 21:00 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 15837 | Arbiter: Felix Brych
R. Yaremchuk 79'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Oleksandr Zubkov został zastąpiony przez Marlosa.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii w 52. minucie spotkania, gdy Georginio Wijnaldum strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Holandii, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Wout Weghorst.

Po chwili trener Holandii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Daleya Blinda. Na boisko wszedł Nathan Aké, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Holandii za Patricka van Aanholta wszedł Owen Wijndal, a w reprezentacji Ukrainy Marlos zmienił Mykolę Shaparenkę.

Bramkarz Holandii wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 75. minucie gola kontaktowego strzelił Andrij Jarmołenko. Asystę przy bramce zaliczył Roman Jaremczuk.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ukrainy przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie Roman Jaremczuk wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Rusłan Malinowski.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Denzel Dumfries. Przy zdobyciu bramki pomógł Nathan Aké.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Serhiejowi Sydorczukowi z zespołu gości. Była to 90. minuta spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Heorhii Bushchan
88′ Jurriën David Norman Timber
Ołeksandr Karawajew
64′ Daley Blind
Illia Zabarnyi
Stefan de Vrij
Mykola Matvienko
 85′ Denzel Justus Morris Dumfries
Vitalii Mykolenko
Marten Elco de Roon
Andrij Jarmołenko  75′
 53′ Georginio Wijnaldum
Serhiej Sydorczuk
Frenkie de Jong
Ołeksandr Zinczenko
64′ Patrick John Miguel van Aanholt
Rusłan Malinowski
 59′ 88′ Wout Weghorst
Oleksandr Zubkov14′
90′ Memphis Depay
Roman Jaremczuk  79′
Marco Bizot
Andrij Pjatow
Tim Krul
Anatolii Trubin
64′ Nathan Aké
Serhii Kryvtsov
88′ Joël Ivo Veltman
Mykola Shaparenko65′
64′ Owen Wijndal
Denys Popov
90′ Donyell Malen
Taras Stiepanienko
88′ Luuk de Jong
Artem Dovbyk
Cody Mathès Gakpo
. Marlos14′ 65′

Reprezentacja Holandii była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Ukrainy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Ukrainy dokonała dwóch zmian.