Holandia - Austria 2-0 (1-0). 2. kolejka Euro 2020

W starciu 2. kolejki Euro 2020, które rozegrane zostało 17 czerwca, drużyna Holandii wygrała z Austrią 2-0 (1-0). Mecz na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie obejrzało 15 243 widzów.

2. kolejka Euro 2020
2021-06-17 21:00 | Stadion: Johan Cruijff Arena | Widzów: 15243 | Arbiter: Orel Grinfeld
Holandia
Austria
2
0
M. Depay 11'
D. Dumfries 66'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę otrzymał David Alaba z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii w 11. minucie spotkania, gdy Memphis Depay zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 14. minucie arbiter ukarał kartką Martena de Roona, piłkarza Holandii.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Holandii.

W 61. minucie Michael Gregoritsch zastąpił Sasę Kalajdzica. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Austrii doszło do zmiany. Florian Grillitsch wszedł za Konrada Laimera.

Chwilę później trener Holandii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Daleya Blinda. Na boisko wszedł Nathan Aké, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Danielowi Bachmannowi z Austrii. Była to 67. minuta spotkania.

Dopiero w drugiej połowie Denzel Dumfries wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii, strzelając kolejnego gola w 67. minucie meczu. To już trzecie trafienie tego reprezentant w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Donyell Malen.

Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili reprezentanty Austrii: Christoph Baumgartner, Aleksandar Dragovic, Xaver Schlager, na ich miejsce weszli: Valentino Lazaro, Philipp Lienhart, Karim Onisiwo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martena de Roona, Memphisa Depaya zajęli: Ryan Gravenberch, Luuk de Jong. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Daniel Bachmann67′
 66′ Denzel Justus Morris Dumfries
Stefan Lainer
Matthijs de Ligt
Aleksandar Dragovic84′
64′ Daley Blind
Martin Hinteregger
65′ Patrick John Miguel van Aanholt
Andreas Ulmer
Stefan de Vrij
Christoph Baumgartner70′
14′ 74′ Marten Elco de Roon
Konrad Laimer62′
Georginio Wijnaldum
Xaver Schlager84′
Siem de Jong
David Alaba10′
 11′ (k.) 82′ Memphis Depay
Michael Gregoritsch62′
64′ Wout Weghorst
Marco Friedl
64′ Nathan Aké
Philipp Lienhart84′
65′ Owen Wijndal
Alessandro Schöpf
Jurriën David Norman Timber
Stefan Ilsanker
Davy Klaassen
Pavao Pervan
74′ Ryan Jiro Gravenberch
Louis Schaub
Steven Berghuis
Florian Grillitsch62′
82′ Luuk de Jong
Valentino Lazaro70′
64′ Donyell Malen
Sasa Kalajdzic62′
Quincy Anton Promes
Karim Onisiwo84′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast piłkarzom Austrii przyznał dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.