Francja - Niemcy 1-0 (1-0). 1. kolejka Euro 2020

W spotkaniu 1. kolejki Euro 2020, które rozegrane zostało 15 czerwca, drużyna Francji wygrała z Niemcami 1-0 (1-0). Mecz na Allianz Arena w Monachium obejrzało 13 000 widzów.

1. kolejka Euro 2020
2021-06-15 21:00 | Stadion: Allianz Arena | Widzów: 13000 | Arbiter: Carlos Del Cerro Grande
Francja
Niemcy
1
0
M. Hummels 21' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Francji (”Trójkolorowi”).

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Joshui Kimmichowi z reprezentacji Niemiec. Była to siódma minuta starcia.

W 20. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Niemiec Mats Hummels. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Francji.

W 74. minucie Serge Gnabry został zmieniony przez Tima Wernera. Trener Niemiec postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kaiego Havertza i na pole gry wprowadził napastnika Leroya Sanégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacje wciąż miały problemy ze skutecznością.

W 87. minucie Matthias Ginter został zmieniony przez Emre Cana, a za Robina Gosensa wszedł na boisko Kevin Volland, co miało wzmocnić jedenastkę Niemiec. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Karima Benzemę na Corentina Tolisso oraz Adriena Rabiota na Ousmane'a Dembélégo. W drugiej połowie nie padły gole.

Joshua Kimmich7′
90′ Adrien Rabiot
Ilkay Guendogan
N'Golo Kanté
Toni Kroos
Paul Pogba
Robin Gosens88′
89′ Karim Benzema
Emre Can88′
89′ Corentin Tolisso
Christian Guenter
Kurt Happy Zouma
Florian Neuhaus
90′ Ousmane Dembélé
Robin Koch
Wissam Ben Yedder
Kevin Volland88′
Olivier Giroud
Timo Werner74′

Przewaga reprezentacji Niemiec w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał reprezentantów Francji żadną kartką, natomiast piłkarzom Niemiec pokazał jedną żółtą.

Drużyna ”Trójkolorowych” w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Niemiec w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.