Finlandia - Rosja 0-1 (0-1). 2. kolejka Euro 2020

16 czerwca na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu odbył się pojedynek 2. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Finalndii i Rosji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rosji 1-0. Mecz obejrzało 24 540 widzów.

2. kolejka Euro 2020
2021-06-16 15:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 24540 | Arbiter: Danny Makkelie
Finlandia
Rosja
0
1
Aleksey Miranchuk 45'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie kartkę dostał Glen Kamara z jedenastki Finalndii.

W 26. minucie Mário Figueira został zmieniony przez Wiaczesława Karawajewa. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Rosja: Dmitrijowi Barinowowi w 27. i Magomedowi Ozdojewowi w 34. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rosji w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Aleksey Miranchuk. Asystę zanotował Artjom Dziuba.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rosji.

Między 61. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Finalndii: Rasmus Schüller, Jukka Raitala, Teemu Pukki, Joona Toivio, na ich miejsce weszli: Joni Kauko, Pyry Hidipo, Lassi Lappalainen, Fredrik Jensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magomeda Ozdojewa, Artjoma Dziuby, Alekseya Miranchuka zajęli: Rifat Żemaletdinow, Aleksandr Sobolew, Maksim Muchin. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gieorgija Dżykiję z Rosji, a w 90. minucie Daniela O'Shaughnessyego z drużyny przeciwnej.

Matwiej Safonow
85′ Joona Toivio
Mário Figueira Fernandes26′
Paulus Arajuuri
Igor Diwiejew
90′ Daniel O'Shaughnessy
Gieorgij Dżykija88′
75′ Jukka Raitala
Daler Kuziajew
68′ Rasmus Schüller
Roman Zobnin
Robin Lod
Dmitrij Barinow27′
22′ Glen Adjei Kamara
Magomed Ozdojew34′ 61′
Jere Juhani Uronen
Aleksiej Miranczuk  45′ 85′
75′ Teemu Pukki
Roman Evgenjev
75′ Pyry Henri Hidipo Soiri
Daniil Fomin
Robert Ivanov
Wiaczesław Karawajew26′
85′ Fredrik Jensen
Denis Makarow
68′ Joni Kauko
Maksim Muchin85′
75′ Lassi Lappalainen
Rifat Żemaletdinow61′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki reprezentantom Rosji w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.