Finlandia - Belgia 0-2 (0-0). 3. kolejka Euro 2020

21 czerwca na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu odbył się pojedynek 3. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Finalndii i Belgii. Starcie zakończyło się zwycięstwem Belgii 2-0. Na stadionie stawiło się 18 545 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-21 21:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 18545 | Arbiter: Felix Brych
Finlandia
Belgia
0
2
L. Hrádecký 75' (samob.)
R. Lukaku 81'

Od pierwszych minut jedenastka Belgii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Finalndii była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Tim Sparv został zmieniony przez Rasmusa Schüllera. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Finalndii: Joni Kauko, Nikolai Alho, a na ich miejsce weszli Joel Pohjanpalo, Jere Uronen.

W 74. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Finalndii Lukasz Hradecky. Chwilę później trener Belgii postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Leandra Trossarda wszedł Thomas Meunier, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Belgii utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Belgii udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w drużynie Belgii doszło do zmiany. Michy Batshuayi wszedł za Jeremego Doku.

Reprezentacja Finalndii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Belgii, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku. To już piąte trafienie tego reprezentant w sezonie. Asystę zaliczył Kevin De Bruyne.

W 84. minucie Romelu Lukaku został zmieniony przez Christiana Benteke'a, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu za Kevina De Bruynego wszedł na boisko Hans Vanaken, co miało wzmocnić jedenastkę Belgii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Loda na Marcusa Forssa oraz Teemu Pukkiego na Fredrika Jensena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Belgia
75′ (samob.) Lukasz Hradecky
Kevin De Bruyne90′
90′ Robin Lod
Axel Witsel
60′ Tim Sparv
Nacer Chadli
70′ Jere Juhani Uronen
Jeremy Doku77′
70′ Joel Pohjanpalo
Romelu Lukaku  81′ 84′
90′ Teemu Pukki
Dennis Praet
90′ Marcus Forss
Hans Vanaken90′
Onni Valakari
Yannick Carrasco
70′ Joni Kauko
Thomas Meunier77′
Robert Taylor
Youri Tielemans
70′ Nikolai Alho
Michy Batshuayi77′
90′ Fredrik Jensen
Christian Benteke84′
60′ Rasmus Schüller
Dries Mertens

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Reprezentacja Finalndii w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Belgii w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.