Euro 2020 - eliminacje: Szkocja - Izrael 0-0 rzuty karne 5-3

8 października na Hampden Park w Glasgow odbyło się spotkanie rozgrywek Euro 2020 - eliminacje pomiędzy drużynami Szkocji a Izraela. Mecz zakończył się zwycięstwem Izraela, który wywalczył awans wygrywając serię rzutów karnych 5-3.

PO DOGRYWCE, KARNE 5⁃3

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Bibras Natcho z zespołu gości. Była to 12. minuta pojedynku.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nira Bittona z Izraela, a w 58. minucie Johna McGinna z drużyny przeciwnej. Niedługo później trener Izraela postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Bibrasa Natcha. Na boisko wszedł Mohammad Abu, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 73. minucie za Olivera McBurniego wszedł Lawrence Shankland. Trenerzy obu reprezentacji postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w jedenastce Izraela za Moanesa Daboura wszedł Shon Weissman, a w drużynie Szkocji Ryan Jack zmienił Ryana Frasera. W 87. minucie regulaminowego czasu gry sędzia pokazał kartkę Shonowi Weissmanowi, reprezentantowi Izraela.

Sheran Yeini
83′ Ryan Jack
Hatem Abd Elhamed
113′ Stephen O'Donnell
Eitan Tibi
Callum William McGregor
Eyal Golasa101′
Andrew Robertson
Manor Solomon
58′ John McGinn
Bibras Natcho12′ 69′
91′ Lyndon Dykes
Moanes Dabour83′
73′ Oliver McBurnie
Eran Zahavi
Robby McCrorie
Ariel Harush
Jonathan Peter McLaughlin
Itamar Nitzan
91′ 119′ Callum Paterson
Sun Menachem
83′ 105′ Ryan Fraser
Mohammad Abu Fani69′
113′ Kenny McLean
Ilay Eliyau Elmkies101′
73′ Lawrence Shankland
Eden Karzev

Neta Lavi

Dia Saba

Shon Zalman Weissman83′ 87′

Trener Szkocji postanowił bronić wyniku. W 91. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lyndona Dykesa wszedł Callum Paterson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 101. minucie w reprezentacji Izraela doszło do zmiany. Ilay Elmkies wszedł za Eyala Golasę.

W drugiej minucie doliczonego czasu dogrywki kartkę otrzymał Ryan Fraser z Szkocji. W siódmej minucie przed zakończnieniem dogrywki w drużynie Szkocji doszło do zmiany. Kenny McLean wszedł za Stephena O'Donnella. W 119. minucie sędzia pokazał kartkę Callumowi Patersonowi z jedenastki gospodarzy.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W serii jedenastek reprezentacja Szkocji pokonała piłkarzy Izraela 5-3. Swoją drużynę pogrążył Eran Zahavi, który nie wykorzystał karnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Reprezentanty obu drużyn otrzymały po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Izraela wykorzystała wszystkie zmiany.