Euro 2020 - eliminacje: Macedonia Północna - Kosowo 2-1 (2-1)

8 października na Toše Proeski Arena w Skopje odbyło się starcie rozgrywek Euro 2020 - eliminacje pomiędzy drużynami Macedonii a Kosowa. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Macedonii 2-1, który wywalczyła awans.

F. Hadërgjonaj 29'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Egzon Bejtulai, reprezentant Macedonii.

W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kosowa Benjamin Kololli.

Piłkarze Kosowa nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Florent Hadërgjonaj. W zdobyciu bramki pomógł Bersant Celina.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Macedonii w 33. minucie spotkania, gdy Darko Velkovski strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Enis Bardhi.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Macedonia: Ilii Nestorovskiemu w 37. i Arijanowi Ademiemu w 38. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Kosowa wyszła w zmienionym składzie, za Atdhe Nuhiu wszedł Elbasan Rashani. W 51. minucie Egzon Bejtulai został zmieniony przez Kire Ristevskiego.

W 56. minucie kartkę dostał Ezgjan Alioski z zespołu gospodarzy. Po chwili trener Kosowa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Edon Zhegrova, a murawę opuścił Mërgim Vojvoda. Od 73. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Macedonii: Arijan Ademi, Goran Pandev, Stefan Ristovski, Ilija Nestorovski, na ich miejsce weszli: Stefan Spirovski, Iwan Triczkowski, Tihomir Kostadinov, Aleksandar Trajkovski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bersanta Celiny, Herolinda Shali zajęli: Lirim I, Leart Paqarada. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kosowo
90′ Stole Dimitrievski
Arijanet Murić
14′ 51′ Egzon Bejtulai
Mërgim Vojvoda64′
Visar Musliu
Ibrahim Dresevic
 33′ Darko Velkovski
Fidan Aliti
38′ 80′ Arijan Ademi
Benjamin Kololli 15′ (samob.)
73′ 88′ Stefan Ristovski
Herolind Shala87′
56′ Ezgjan Alioski
Florent Hadërgjonaj  29′
Boban Nikolov
Arbër Zeneli
Enis Bardhi
Valon Berisha
37′ 88′ Ilija Nestorovski
Bersant Celina75′
80′ Goran Pandev
Atdhe Nuhiu46′
Daniel Bożinovski
Visar Bekaj
Damjan Shishkovski
Leart Paqarada87′
51′ Kire Ristevski
Anel Rashkaj
88′ Tihomir Kostadinov
Edon Zhegrova64′
80′ Stefan Spirovski
Florent Hasani
80′ Iwan Triczkowski
Lirim Kastrati75′
Vlatko Stojanovski

88′ Aleksandar Trajkovski

Krste Velkoski

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast reprezentantom Kosowa przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Kosowa w drugiej połowie dokonała czterech zmian.