Euro 2020 - eliminacje: Islandia - Rumunia 2-1 (2-0)

8 października na Laugardalsvöllur w Reykjavík odbył się mecz rozgrywek Euro 2020 - eliminacje pomiędzy drużynami Islandii a Rumunii. Pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie zwycięstwem Islandii 2-1, który wywalczyła awans.

A. Maxim 63'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Islandii w 16. minucie spotkania, gdy Gylfi Sigurdsson zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Johann Berg.

Niedługo później Gylfi Sigurdsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Islandii, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Alfred Finnbogason.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Alexandru Maximowi z Rumunii. Była to 36. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Rumunii wyszła w zmienionym składzie, za Cipriana Deaca, Denisa Alibca weszli Gabriel Iancu, George Puşcaş. Kibice Rumunii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ianisa Hagiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alexandru Mitriță. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

W 62. minucie arbiter pokazał kartkę Ragnarowi Sigurossonowi, reprezentantowi gospodarzy. W 63. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Alexandru Maxim. W 75. minucie Alfred Finnbogason zastąpił Kolbeinna Sigthorssona.

W 80. minucie w jedenastce Rumunii doszło do zmiany. Claudiu Keseru wszedł za Alexandru Maxima. Chwilę później trener Islandii postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Johanna Berga. Na boisko wszedł Rúnar Sigurjónsson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 86. minucie Kári Arnason został zmieniony przez Sverrira Ingasona, co miało wzmocnić reprezentację Islandii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolae Stanciu na Alexandru Cicâldău.

W doliczonej piątej minucie meczu sędzia przyznał kartkę Gabrielowi Iancu z zespołu gości. Jedenastce Rumunii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Islandii.

Cristian Marian Manea
86′ Kári Arnason
Mihai Alexandru Balasza
62′ Ragnar Sigurosson
Andrei Andonie Burcă
Hördur Björgvin Magnússon
Mário Jorge Malico Paulino
83′ Johann Berg Guðmunds­son
Ciprian Ioan Deac46′
75′ Alfred Finnbogason
Denis Alibec46′
 16′, 34′ Gylfi Thor Sigurdsson
Nicușor Silviu Bancu
86′ Sverrir Ingi Ingason
Ianis Hagi46′
83′ Rúnar Már Sigurjónsson
Claudiu Andrei Keseru80′
75′ Kolbeinn Sigthorsson
George Alexandru Puşcaş46′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast piłkarzom Rumunii przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Rumunii w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.