Euro 2020 - eliminacje: Gruzja - Macedonia Północna 0-1 (0-0)

12 listopada na Boris Paichadze Dinamo Arena w Tbilisi odbył się mecz rozgrywek Euro 2020 - eliminacje pomiędzy drużynami Gruzji a Macedonii. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Macedonii 1-0, który wywalczyła awans.

Euro 2020 - eliminacje
2020-11-12 18:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: Anthony Taylor
Gruzja
Macedonia Północna
0
1
G. Pandev 56'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Goran Pandev dla jedenastki Macedonii. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Ilii Nestorovskiego.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Bobanowi Nikolovowi z Macedonii. W 67. minucie w drużynie Macedonii doszło do zmiany. Stefan Spirovski wszedł za Arijana Ademiego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Gruzja: Guramowi Kaszi w 75. i Tornike'owi Okriashvilemu w 78. minucie.

W 80. minucie Walerian Gwilia został zastąpiony przez Giorgiego Papunashvilego. Od 81 minuty boisko opuścili reprezentanty Gruzji: Nika Kacharava, Guram Kaszia, Lasza Dwali, Waleri Kazaiszwili, na ich miejsce weszli: Elguja Lobjanidze, Jambul Jighauri, Zuriko Davitashvili, Davit Khocholava. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bobana Nikolova, Ilii Nestorovskiego, Stefana Ristovskiego zajęli: Tihomir Kostadinov, Iwan Triczkowski, Gjoko Zajkov. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Macedonia: Ilii Nestorovskiemu w 82. minucie i Tihomirowi Kostadinovowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia.

Visar Musliu
75′ 88′ Guram Kaszia
Darko Velkovski
90′ Lasza Dwali
Boban Nikolov62′ 84′
Dżaba Kankawa
Stefan Ristovski89′
78′ Tornike Okriashvili
Arijan Ademi67′
90′ Waleri Kazaiszwili
Ezgjan Alioski
Nika Kvekveskiri
Eljif Elmas
80′ Walerian Gwilia
Ilija Nestorovski82′ 89′
81′ Nika Kacharava
Gjoko Zajkov89′
90′ Davit Khocholava
Iwan Triczkowski89′
90′ Zuriko Davitashvili
Vlatko Stojanovski
88′ Jambul Jighauri
Aleksandar Trajkovski
Saba Lobzhanidze

80′ Giorgi Papunashvili

81′ Elguja Lobjanidze

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Gruzji, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Macedonii w drugiej połowie dokonała czterech zmian.