Euro 2020 - eliminacje: Gruzja - Białoruś 1-0 (1-0)

8 października na Boris Paichadze Dinamo Arena w Tbilisi odbył się mecz rozgrywek Euro 2020 - eliminacje pomiędzy drużynami Gruzji a Białorusi. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Gruzji 1-0, który wywalczyła awans.

Euro 2020 - eliminacje
2020-10-08 18:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: Cüneyt Çakιr
Gruzja
Białoruś
1
0
T. Okriashvili 7'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Gruzji zdobył z karnego Tornike Okriashvili w siódmej minucie.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nikitę Naumova z Białorusi, a w 38. minucie Nikę Kvekveskiri z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gruzji.

Na drugą połowę jedenastka Białorusi wyszła w zmienionym składzie, za Andreya Khachaturyana wszedł Iwan Majewski. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Dżabie Kankawie z Gruzji.

W 63. minucie Ivan Bakhar został zastąpiony przez Dmitriego Podstrelova. Trener Białorusi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Evgeniego Yablonskiego i na pole gry wprowadził napastnika Maksima Skavysha, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Gruzji: Otar Kiteishvili, Waleri Kazaiszwili, Otar Kakabadze, Tornike Okriashvili, Khvicha Kvaratskhelia, na ich miejsce weszli: Walerian Gwilia, Levan Shengelia, Jemal Tabidze, Giorgi Kvilitaia, Saba Lobzhanidze. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitalego Lisakovicha, Maksima Bordaczewa zajęli: Denis Laptev, Kirill Pechenin.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gruzja: Waleriemu Kazaiszwilemu w 69. minucie i Giorgiemu Kvilitai w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły gole.

Egor Khatkevich
82′ Otar Kakabadze
Maksim Bordaczew74′
38′ Nika Kvekveskiri
Ivan Bakhar63′
89′ Khvicha Kvaratskhelia
Afrid Max Ebong Ngome
69′ 81′ Waleri Kazaiszwili
Paweł Nekhajchik
52′ Dżaba Kankawa
Evgeni Yablonskiy63′
65′ Otar Kiteishvili
Andrey Khachaturyan46′
 7′ (k.) 89′ Tornike Okriashvili
Kirill Pechenin74′
82′ Jemal Tabidze
Denis Polyakov
Giorgi Aburjania
Aleksandr Sachivko
Murtaz Dauszwili
Valeri Gromyko
65′ Walerian Gwilia
Iwan Majewski46′
Jambul Jighauri
Dmitri Podstrelov63′
89′ Saba Lobzhanidze
Igor Stasewicz
81′ Levan Shengelia
Roman Yuzepchuk
Nika Kacharava
Denis Laptev70′
89′ 90′ Giorgi Kvilitaia
Maksim Skavysh63′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał cztery żółte kartki reprezentantom Gruzji, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.