Euro 2020 - eliminacje: Bułgaria - Węgry 1-3 (0-1)

8 października na Stadionie Vasil Levski w Sofii odbył się pojedynek rozgrywek Euro 2020 - eliminacje pomiędzy drużynami Bułgarii a Węgier. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Węgier 3-1, który wywalczyły awans.

N. Nikolić 75'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Węgier w 17. minucie spotkania, gdy Vilmos Orban strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ádám Szalai.

W 31. minucie Galin Stefanov zastąpił Georgiego Yomova. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Węgier.

Reprezentacja Bułgarii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Zsolt Kalmár.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Ádám Langowi z Węgier. W 58. minucie Birsent Karagaren został zmieniony przez Kirila Despodova, co miało wzmocnić drużynę Bułgarii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ádáma Szalaiego na Nemanję Nikolicia. Niedługo później trener Węgier postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Zsolta Kalmára wszedł Szilveszter Hangya, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

W tej samej minucie w reprezentacji Węgier doszło do zmiany. Loïc Négo wszedł za Filipa Holendra.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nemanja Nikolić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Węgier, strzelając kolejnego gola w 75. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Szilvesztera Hangi.

Między 79. a 82. minutą, boisko opuścili reprezentanty Bułgarii: Bozhidar Boykov, Todor Nedelev, na ich miejsce weszli: Ismail Isa, Dominik Ivilin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ádáma Nagya, Attili Fioli zajęli: Dániel Gazdag, Endre Botka. W 88. minucie kartkę dostał Dániel Gazdag, piłkarz gości.

Reprezentanty Bułgarii odpowiedzieli zdobyciem bramki. W samej końcówce starcia wynik ustalił Georgi Yomov. Asystę przy golu zaliczył Ismail Isa.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Ádám Nagy82′
58′ Birsent Karagaren
Roland Sallai
31′ Galin Stefanov Ivanov
Zsolt Kalmár  47′ 70′
Kristiyan Aleksandrov Malinov
Filip Holender70′
79′ Todor Nedelev
Dávid Miklós Sigér
79′ Bozhidar Boykov Kraev
Tamás Cseri
79′ Dominik Ivilin Yankov
Dániel Gazdag82′ 88′
31′  89′ Georgi Yomov
András Schäfer
58′ Kiril Despodov
Kevin Varga
Dimityr Iliew
Norbert Könyves
79′ Ismail Isa Mustafa
Nemanja Nikolić59′  75′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Bułgarii żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Bułgarii wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.