El. Euro 2020: Rosja - Belgia 1-4. Show braci Hazard

Belgia pokonała Rosję 4-1 i oprócz Włochów jest drugą ekipą w eliminacjach do Euro 2020, która zwyciężyła we wszystkich rozegranych meczach grupowych.

Drużyna Roberto Martineza jak burza przeszła przez eliminacje do Euro 2020 i swoją dobrą dyspozycję potwierdziła również w meczu z Rosją.

Już w 18. minucie spotkania Romelu Lukaku wysłał pierwsze ostrzeżenie defensywie Rosji, a chwilę potem piłka zatrzepotała w siatce.

Eden Hazard dobrze zagrał do Thorgana Hazarda, zawodnik Borussii Dortmund złamał akcję do środka i bardzo mocnym strzałem pokonał Guilherme. Drużyna Belgii cały czas atakowała i po niespełna 10 minutach zdobyła drugą bramkę.

Toby Alderweireld precyzyjnie przerzucił piłkę w polu karnym. Doskoczył do niej Lukaku i zgrał przed pole karne. Tam dopadł do niej Eden Hazard i strzałem z dystansu podwyższył wynik spotkania. Zawodnik Realu Madryt dołożył kolejne trafienie tuż przed zakończeniem pierwszej części gry.

El. Euro 2020 - wyniki, strzelcy, tabele

Podopieczni Roberto Martineza rozegrali składną akcję, futbolówka trafiła do Kevina De Bruyne, który zagrał ją wzdłuż pola karnego do Edena Hazarda. Skrzydłowemu Belgii nie zostało nic innego jak dopełnić formalności i wpakować piłkę do siatki.

Goście przeważali i w 72. minucie ponownie trafili do bramki. Lukaku popędził boczną strefą boiska, zszedł lekko do środka i posłał potężny strzał wprost w dolny róg bramki Rosji.

Gospodarzom udało się zdobyć honorowe trafienie na 10 minut przed końcem meczu Georgiy Dzhikiya dobił piłkę po interwencji Thibauta Courtoisa.

W końcówce spotkania ponownie groźne uderzył Hazard, jednak tym razem dobrze interweniował Guilherme.

PA

9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-16 18:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 53317 | Arbiter: A. Soares Dias
Thibaut Courtois
 79′ Georgi Dzhikiya
Toby Alderweireld
Mário Figueira Fernandes
Anga Dedryck Boyata
3′ Sergiej Pietrow
Dries Mertens52′
62′ Roman Zobnin
Romelu Lukaku  72′ 77′
50′ Jurij Żyrkow
Eden Hazard  33′, 40′
80′ Artjom Dziuba
Dennis Praet
50′ Zelimkhan Bakaev
Youri Tielemans52′
Daniil Fomin
Hans Vanaken
Aleksander Jerokin
Michy Batshuayi77′
62′ Daler Kuziajew
Christian Benteke
80′ Nikolay Komlichenko