Dania - Belgia 1-2 (1-0). 2. kolejka Euro 2020

W starciu 2. kolejki Euro 2020, które rozegrane zostało 17 czerwca, drużyna Danii przegrała z Belgią 1-2 (1-0). Mecz na Parken w Kopenhadze obejrzało 23 395 widzów.

K. De Bruyne 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Danii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Danii otworzyli wynik. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Yussuf Yurary. Przy zdobyciu bramki pomógł Pierre Hoejbjerg.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Danii.

Na drugą połowę jedenastka Belgii wyszła w zmienionym składzie, za Driesa Mertensa wszedł Kevin De Bruyne.

Reprezentanty Belgii otrząsnęły się z chwilowego letargu. Ruszyły do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 54. minucie Thorgan Hazard wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Kevin De Bruyne.

W 59. minucie kartką został ukarany Daniel Wass, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie Yannick Carrasco został zastąpiony przez Edena Hazarda. W tej samej minucie Leander Dendoncker został zmieniony przez Axela Witsela, co miało wzmocnić jedenastkę Belgii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yussufa Yurarego na Christiana Thersa.

Chwilę później trener Danii postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Wassa wszedł Jens Stryger, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Danii nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W 69. minucie kartkę dostał Mikkel Krogh z Danii.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Belgii przyniosły efekt bramkowy. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Kevin De Bruyne. Asystę przy golu zanotował Eden Hazard.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mathiasa Jensena z Danii, a w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania Thorgana Hazarda z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Jan Vertonghen
84′ Jannik Vestergaard
Jason Denayer
Joakim Maehle Pedersen
Thomas Meunier
73′ Thomas Joseph Delaney
Youri Tielemans
59′ 62′ Daniel Wass
Leander Dendoncker59′
Pierre Emil Hoejbjerg
Thorgan Hazard  55′ 90′ 90′
 2′ 62′ Yussuf Yurary Poulsen
Dries Mertens46′
69′ 73′ Mikkel Krogh Damsgaard
Thomas Vermaelen90′
73′ 82′ Mathias Jensen
Anga Dedryck Boyata
Robert Skov
Jeremy Doku
Kasper Dolberg
Leandro Trossard
62′ Christian Thers Nørgaard
Kevin De Bruyne46′  71′
Mathias Jorgensen
Eden Hazard59′
62′ Jens Stryger Larsen
Axel Witsel59′
73′ Andreas Evald Cornelius
Dennis Praet
Jonas Older Wind
Michy Batshuayi
84′ Andreas Skov Olsen
Christian Benteke

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a reprezentantom Belgii przyznał jedną.

Reprezentacja Danii w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.