Czechy - Anglia 0-1 (0-1). 3. kolejka Euro 2020

W starciu 3. kolejki Euro 2020, które rozegrane zostało 22 czerwca, reprezentacja Czech przegrała z Anglią 0-1 (0-1). Mecz na Wembley Stadium w Londynie obejrzało 19 104 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-22 21:00 | Stadion: Wembley Stadium | Widzów: 19104 | Arbiter: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias
Czechy
Anglia
0
1
R. Sterling 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Raheem Sterling dla jedenastki Anglii. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jack Grealish.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Anglii.

Na drugą połowę jedenastka Czech wyszła w zmienionym składzie, za Jakuba Janktę wszedł Petr Sevčík. Także drużyna Anglii wyszła w zmienionym składzie, za Declana Rice'a wszedł Jordan Henderson. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Janowi Bořilowi z Czech. Była to 61. minuta pojedynku.

W 64. minucie za Vladimira Daridę wszedł Alex Král. W tej samej minucie w reprezentacji Czech doszło do zmiany. Adam Hložek wszedł za Lukáša Masopusta. Chwilę później trener Anglii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Raheema Sterlinga. Na boisko wszedł Marcus Rashford, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trener Czech postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Tomáša Holeša i na pole gry wprowadził napastnika Matěja Vydrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacje wciąż miały problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Harry Maguire
61′ Jan Bořil
Luke Shaw
64′ Lukáš Masopust
Bukayo Saka84′
64′ Vladimir Darida
Jack Grealish67′
Tomáš Souček
Kalvin Phillips
84′ Tomáš Holeš
Declan Rice46′
46′ Jakub Jankto
Raheem Sterling  12′ 67′
75′ Patrik Schick
Ben White
64′ Adam Hložek
Kieran Trippier
Antonín Barák
Dominic Calvert-Lewin
64′ Alex Král
Jadon Sancho84′
46′ Petr Sevčík
Jude Bellingham67′
84′ Matěj Vydra
Jordan Henderson46′
Michael Krmenčík
Reece James
75′ Tomasz Pekhart
Marcus Rashford67′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Anglii żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.