Chorwacja - Szkocja 3-1 (1-1). 3. kolejka Euro 2020

22 czerwca na Hampden Park w Glasgow odbył się pojedynek 3. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Chorwacji i Szkocji. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chorwacji 3-1. Mecz obejrzało 9 896 widzów.

3. kolejka Euro 2020
2021-06-22 21:00 | Stadion: Hampden Park | Widzów: 9896 | Arbiter: Fernando Rapallini
C. McGregor 42'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Nikola Vlašić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji , zdobywając bramkę w 17. minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Ivan Periszić.

W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Dejanowi Lovrenowi, reprezentantowi gospodarzy. W 33. minucie w reprezentacji Szkocji doszło do zmiany. Scott McKenna wszedł za Granta Hanleya. W 34. minucie kartkę dostał Scott McKenna z Szkocji.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Callum McGregor.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Piłkarze Chorwacji odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Luka Modrić. Przy zdobyciu bramki pomagał Mateo Kovaczić.

W 70. minucie Stuart Armstrong zastąpił Ryana Frasera.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Chorwacji, zdobywając kolejną bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Ivan Periszić. Asystę przy golu zaliczył Luka Modrić.

W 81. minucie w reprezentacji Chorwacji doszło do zmiany. Ante Rebić wszedł za Ivana Periszicia. Chwilę później trener Szkocji postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Che Adamsa. Na boisko wszedł Kevin Nisbet, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w drużynie Szkocji doszło do zmiany. Nathan Patterson wszedł za Stephena O'Donnella.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

David Marshall
26′ Josip Juranović
Stephen Gerard O'Donnell84′
Dejan Lovren
Scott McTominay
Domagoj Vida
Grant Hanley34′
71′ Joško Gvardiol
Kieran Tierney
Mateo Kovaczić
Andrew Robertson
Marcelo Brozović
Stuart Armstrong70′
 62′ Luka Modrić
John McGinn
 78′ 81′ Ivan Periszić
Callum William McGregor  42′
70′ Bruno Petković
Lyndon Dykes
 17′ 76′ Nikola Vlašić
Ryan Christie
71′ Borna Barišić
Declan Patrick Gallagher
Duje Caleta-Car
Kevin Nisbet84′
81′ Ante Rebić
Ryan Fraser70′
76′ Luka Ivanušec
Scott McKenna34′ 35′
70′ Andrej Kramarić
Nathan Patterson84′

Jedenastka Chorwacji była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.