Anglia - Szkocja 0-0. 2. kolejka Euro 2020

18 czerwca na Wembley Stadium w Londynie odbyło się starcie 2. kolejki Euro 2020 pomiędzy drużynami Anglii i Szkocji. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 20 306 widzów.

2. kolejka Euro 2020
2021-06-18 21:00 | Stadion: Wembley Stadium | Widzów: 20306 | Arbiter: Antonio Miguel Mateu Lahoz
Anglia
Szkocja
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Anglii.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Johnowi McGinnowi z drużyny gości. Była to 15. minuta pojedynku.

Trener Anglii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Philipa Fodena. Na boisko wszedł Jack Grealish, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Anglii doszło do zmiany. Marcus Rashford wszedł za Harry'ego Kane'a.

W 76. minucie Billy Gilmour został zmieniony przez Stuarta Armstronga. W 86. minucie w jedenastce Szkocji doszło do zmiany. Kevin Nisbet wszedł za Che Adamsa. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania kartkę obejrzał Stephen O'Donnell z Szkocji.

Stephen Gerard O'Donnell87′
63′ Philip Foden
Che Adams86′
74′ Harry Kane
James Forrest
63′ Jack Grealish
Kevin Nisbet86′
74′ Marcus Rashford
Ryan Fraser

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Szkocji pokazał dwie żółte.

Drużyna Anglii w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół gości w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.