9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Serbia - Luksemburg 3-2 (2-0)

14 listopada na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie odbyło się starcie 9. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Serbii i Luksemburga. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Serbii 3-2. Mecz obejrzało 1 560 widzów.

9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-14 20:45 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 1560 | Arbiter: S. Gözübüyük
D. Turpel 75'

Drużyna Luksemburga przed meczem zajmowała 41. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Serbii otworzyli wynik. W 11. minucie Aleksandar Mitrović dał prowadzenie swojej jedenastce. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dušan Tadić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Vincent Thill z Luksemburga. Była to 38. minuta pojedynku.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Serbii, zdobywając kolejną bramkę. W 43. minucie Aleksandar Mitrović po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adem Ljajić.

Na drugą połowę drużyna Luksemburga wyszła w zmienionym składzie, za Chrisa Philippsa wszedł Aldin Skenderovic. W 51. minucie kartkę obejrzał Dirk Carlson z drużyny gości.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Gerson Rodrigues. Asystę przy bramce zanotował Dirk Carlson.

W 62. minucie Olivier Thill został zastąpiony przez Davida Turpla. W tej samej minucie w jedenastce Serbii doszło do zmiany. Nemanja Radonjić wszedł za Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Serbii w 70. minucie spotkania, gdy Nemanja Radonjić strzelił trzeciego gola.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił David Turpel. Bramka padła po podaniu Maurice'a Deville'a.

W 79. minucie Vincent Thill został zmieniony przez Danela Sinaniego, co miało wzmocnić drużynę Luksemburga. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adema Ljajicia na Filipa Djuricicia w tej samej minucie oraz Dušana Tadicia na Sašę Lukić w drugiej minucie doliczonego czasu meczu. Reprezentacji Luksemburga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Serbii.

Tim Hall
79′ Adem Ljajić
Laurent Jans
Nemanja Maksimović
Chris Philipps46′
62′ Sergej Milinković-Savić
Olivier Thill62′
Luka Milivojević
Vincent Thill38′ 79′
 11′, 43′ Aleksandar Mitrović
Maurice John Deville
90′ Dušan Tadić
Vahid Selimovic
79′ Filip Djuricić
Aldin Skenderovic46′
Mijat Gaćinović
Florian Bohnert
Nemanja Gudelj
Daniel Alves da Mota
90′ Saša Lukić
Stefano Bensi
62′  70′ Nemanja Radonjić
Aurélien Joachim
Đorđe Despotović
Danel Sinani79′

David Turpel62′  75′

Drużyna Serbii była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Luksemburga pokazał dwie żółte.