9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Rumunia - Szwecja 0-2 (0-2)

W pojedynku 9. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 15 listopada, jedenastka Rumunii przegrała ze Szwecją 0-2 (0-2). Mecz na Arena Naţională w Bukareszcie obejrzało 49 678 widzów.

9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-15 20:45 | Stadion: Arena Naţională | Widzów: 49678 | Arbiter: D. Orsato
R. Quaison 34'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą 16. i 13. drużyna Euro 2020-Kwalifikacje.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szwecji w 18. minucie spotkania, gdy Marcus Berg zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego reprezentanta w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Emil Forsberg.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Nicolae Stanciu z drużyny gospodarzy. Była to 23. minuta starcia.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Szwecji, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Robin Quaison. Asystę zanotował Marcus Berg.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Rumunii wyszła w zmienionym składzie, za Cipriana Deaca wszedł Ianis Hagi. W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Victora Lindeloefa ze Szwecji, a w 55. minucie Nicușora Bancu z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie Claudiu Keseru zastąpił Florinela Comana. Niedługo później trener Szwecji postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Gustav Svensson, a murawę opuścił Sebastian Larsson. W 73. minucie Nicolae Stanciu został zmieniony przez Denisa Alibca, co miało wzmocnić jedenastkę Rumunii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Berga na Alexandra Isaka.

Robin Olsen
55′ Nicușor Silviu Bancu
Albin Ekdal
46′ Ciprian Ioan Deac
Sebastian Larsson69′
23′ 73′ Nicolae Claudiu Stanciu
Kristoffer Olsson
George Alexandru Puşcaş
Marcus Berg  18′ 78′
57′ Claudiu Andrei Keseru
Dejan Kulusevski
46′ Ianis Hagi
Ken Sema
Răzvan Gabriel Marin
Mattias Svanberg
Dan Nistor
Gustav Svensson69′
73′ Denis Alibec
Sebastian Andersson
Constantin Valentin Budescu
Alexander Isak78′
57′ Florinel Teodor Coman
Muamer Tankovic

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Rumunii, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Szwecji w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.