9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Portugalia - Litwa 6-0 (2-0)

14 listopada na Estádio Do Algarve w São João da Vendzie odbyło się spotkanie 9. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Portugalii i Litwy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Portugalii 6-0. Na stadionie zasiadło 18 534 widzów.

9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-14 20:45 | Stadion: Estádio Do Algarve | Widzów: 18534 | Arbiter: R. Buquet
Bernardo Silva 63'

Jedenastka Litwy przed meczem zajmowała 51. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii w siódmej minucie spotkania, gdy Cristiano Ronaldo strzelił z karnego pierwszego gola. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastka Litwy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Portugalii, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie Cristiano Ronaldo ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0. Asystę zaliczył Gonçalo Paciência.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Markusowi Palionisowi z Litwy. Była to 27. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie wynik na 3-0 podwyższył Pizzi. Asystę przy golu zanotował Bruno Fernandes.

Prawie natychmiast Gonçalo Paciência wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portugalii, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie pojedynku. W 57. minucie za Mantasa Kuklysa wszedł Deivydas Matulevicius.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii w 63. minucie spotkania, gdy Bernardo Silva strzelił piątego gola. Bramka padła po podaniu Ricarda Pereiry.

W 65. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Cristiano Ronaldo z Portugalii. Przy strzeleniu gola pomagał Bernardo Silva.

Między 66. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Portugalii: Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Cristiano Ronaldo, na ich miejsce weszli: Bruma, Joao Moutinho, Diogo Jota. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pauliusa Golubickasa, Fiodora Czernycha zajęli: Justas Lasickas, Donatas Kazlauskas. W 80. minucie sędzia ukarał kartką Sauliusa Mikoliunasa, piłkarza Litwy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-0.

Markus Palionis27′
 63′ 66′ Bernardo Silva
Arvydas Novikovas
72′ Bruno Miguel Borges Fernandes
Paulius Golubickas72′
Rúben Diogo da Silva Neves
Mantas Kuklys57′
 52′ Luis Miguel Afonso Fernandes Pizzi
Vykintas Slivka
 56′ Gonçalo Mendes Paciencia
Domantas Šimkus
 7′ (k.), 22′, 65′ 83′ Cristiano Ronaldo
Julius Kasparavičius
72′ Joao Moutinho
Justas Lasickas72′
Antonio Eder
Giedrius Matulevičius
Andre Silva
Donatas Kazlauskas81′
83′ Diogo José Teixeira da Silva
Deivydas Matulevicius57′
66′ Armindo Tué Na Bangna

Jedenastka Portugalii była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Litwy była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Portugalii żadną kartką, natomiast piłkarzom Litwy przyznał dwie żółte.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.