9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Hiszpania - Malta 7-0 (2-0)

W pojedynku 9. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 15 listopada, drużyna Hiszpanii wysoko wygrała z Maltą 7-0 (2-0). Mecz na Estadio Ramón de Carranza w Kadyksie obejrzało 19 773 widzów.

9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-15 20:45 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Widzów: 19773 | Arbiter: V. Kassai
Jesus Navas 85'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Malty plącze się na dole tabeli zajmując 46. pozycję, za to reprezentacja Hiszpanii zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut jedenastka Hiszpanii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Malty była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Alvaro Morata wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hiszpanii, strzelając gola w 23. minucie spotkania. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Gerard Moreno.

W 33. minucie Juan Corbalan został zastąpiony przez Karl Micallefa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hiszpanii w 41. minucie spotkania, gdy Cazorla zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Gerarda Morena.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 62. minucie celnym strzałem popisał się Pau Torres. Przy strzeleniu gola pomógł Paco Alcácer.

W 63. minucie w drużynie Malty doszło do zmiany. Triston Caruana wszedł za Rowena Muscata.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Hiszpanii w 63. minucie spotkania, gdy Pablo Sarabia strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce po raz trzeci zanotował Gerard Moreno.

W 66. minucie w reprezentacji Hiszpanii doszło do zmiany. Daniel Olmo wszedł za Alvara Moratę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hiszpanii w 69. minucie spotkania, gdy Daniel Olmo strzelił piątego gola. Asystę przy bramce zaliczył Thiago.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Hiszpanii w 71. minucie spotkania, gdy Gerard Moreno strzelił szóstego gola. Asystę zanotował Juan Bernat.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Malty doszło do zmiany. Jake Grech wszedł za Jurgena Pisaniego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hiszpanii w 85. minucie spotkania, gdy Jesus Navas zdobył siódmą bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Thiago.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 7-0.

Jonathan Caruana
 85′ Jesus Navas
Zach Muscat
61′ Sergio Ramos
Kyrian Nwoko
 63′ Pablo Sarabia García
Juan Carlos Corbalan33′
 41′ 53′ Santi Cazorla
Joseph Essien Mbong
Rodrigo Hernández Cascante
Rowen Muscat63′
Alcantara Thiago
Brandon Diego Paiber
 71′ Gerard Moreno Balaguero
Jurgen Pisani76′
 23′ 66′ Alvaro Morata
Karl Micallef33′
61′  62′ Pau Francisco Torres
Paul Fenech
66′  69′ Daniel Olmo Carvajal
Luke Gambin
Fabián Ruiz Pena
Jake Grech76′
. Saul Niguez
Alfred Effiong
53′ Francisco Alcacer Garcia
Michael Mifsud
Mikel Oyarzabal Ugarte

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Malty była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.