9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Armenia - Grecja 0-1 (0-1)

W meczu 9. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 15 listopada, reprezentacja Armenii przegrała z Grecją 0-1 (0-1). Mecz na Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht w Erywaniu obejrzało 6 450 widzów.

9. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-11-15 18:00 | Stadion: Vazgen Sargsyan anvan Hanrapetakan Marzadasht | Widzów: 6450 | Arbiter: P. Raczkowski
Armenia
Grecja
0
1
D. Limnios 34'

Drużyna Grecji przed meczem zajmowała 39. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartkę dostał Dimitris Giannoulis, reprezentant Grecji.

Jedyną bramkę meczu dla Grecji zdobył Dimitris Limnios w 34. minucie. Sytuację bramkową stworzył Dimitris Giannoulis.

Od 39. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Grecji i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Grecji.

Trener Armenii postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Erika Vardanyana i na pole gry wprowadził napastnika Artura Sarkisova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 66. minucie Petros Mandalos został zastąpiony przez Giorgosa Masourasa.

Po chwili trener Grecji postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Vangelisa Pavlidisa. Na boisko wszedł Efthymios Koulouris, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Armenia: Rumyanowi Hovsepyanowi w 77. i Artakowi Yedigaryanowi w 84. minucie. W 78. minucie Rumyan Hovsepyan został zmieniony przez Artaka Yedigaryana, a za Tarona Woskanjana wszedł na boisko Petros Avetisyan, co miało wzmocnić drużynę Armenii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anastasiosa Bakasetasa na Anastasiosa Donisa.

Dimitris Giannoulis21′
83′ Taron Woskanjan
Konstantinos Stafylidis41′
Artak Grigoryan
Konstantinos Galanopoulos
77′ 78′ Rumyan Hovsepyan
Dimitrios Kourmpelis
Kamo Howhannisjan
Petros Mandalos45′ 66′
Aleksandr Karapetyan
Anastasios Bakasetas81′
39′ Tigran Barseghyan
Vangelis Pavlidis74′
59′ Erik Vardanyan
Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
78′ 84′ Artak Edigarjan
Ioannis Fetfatzidis
83′ Petros Avetisyan
Giorgos Masouras66′
Edgar Babayan
Charalampos Mavrias
Artem Simonyan
Sebastian Vasiliadis
59′ Artur Sarkisov
Anastasios Donis81′

Efthymios Koulouris74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Reprezentanty obu drużyn obejrzały po trzy żółte kartki.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.