5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Wyspy Owcze - Szwecja 0-4 (0-4)

5 września na Tórsvøllur w Thorshavn odbył się pojedynek 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Wysp Owczych i Szwecji. Starcie zakończyło się zwycięstwem Szwecji 4-0. Na stadionie stawiło się 3 108 widzów.

R. Quaison 41'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Wysp Owczych znajduje się na dole tabeli zajmując 50. pozycję, za to jedenastka Szwecji zajmując 17. miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szwecji w 12. minucie spotkania, gdy Alexander Isak zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Carl Lustig.

Prawie natychmiast Alexander Isak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szwecji, zdobywając kolejną bramkę w 15. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Sebastian Larsson.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwecji w 23. minucie spotkania, gdy Victor Lindeloef strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Robina Quaisona.

W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Atlemu Gregersenowi, piłkarzowi gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwecji w 41. minucie spotkania, gdy Robin Quaison zdobył czwartą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki ponownie pomagał Sebastian Larsson.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Drugą połowę jedenastka Wysp Owczych rozpoczęła w zmienionym składzie, za René Joensena wszedł Heini Vatnsdal. Także w reprezentacji Szwecji w czasie przerwy zaszły zmiany, za Carla Lustiga wszedł Emil Krafth. W 63. minucie za Árniego Frederiksberga wszedł Jóannes Bjartalíð.

W tej samej minucie trener Szwecji postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Albina Ekdala. Na boisko wszedł Gustav Svensson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 73. minucie Sebastian Larsson został zmieniony przez Jimmy'ego Durmaza, co miało wzmocnić jedenastkę Szwecji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandura Hendrikssona na Meinharda Olsena.

Andreas Granqvist
28′ Atli Gregersen
Victor Lindeloef  23′
Sølvi Vatnhamar
Carl Mikael Lustig46′
Jóan Símun Edmundsson
Albin Ekdal63′
63′ Árni Frederiksberg
Sebastian Larsson73′
Hallur Hansson
Kristoffer Olsson
Hørður Heðinsson Askham
Alexander Isak  12′, 15′
76′ Brandur Hendriksson Olsen
Robin Quaison  41′
46′ René Shaki Joensen
Niklas Hult
46′ Heini Vatnsdak
Pontus Jansson
63′ Jóannes Bjartalíð
Emil Krafth46′
76′ Meinhard Egilsson Olsen