5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Szkocja - Rosja 1-2 (1-1)

6 września na Hampden Park w Glasgow odbył się mecz 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Szkocji i Rosji. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rosji 2-1. Pojedynek obejrzało 32 432 widzów.

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-06 20:45 | Stadion: Hampden Park | Widzów: 32432 | Arbiter: A. Sidiropoulos
S. O'Donnell 59' (samob.)

Drużyna Rosji bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Reprezentacja ta zajmowała ósme miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył John McGinn.

Reprezentanty Rosji odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Artjom Dziuba. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Liama Coopera ze Szkocji, a w 55. minucie Romana Zobnina z drużyny przeciwnej.

W 59. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Szkocji Stephen O'Donnell. Chwilę później trener Szkocji postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Forresta. Na boisko wszedł Kenny McLean, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie John McGinn został zastąpiony przez Ryana Christiego. Między 70. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Rosji i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

. Guilherme
46′ Liam Cooper
Georgi Dzhikiya
Charlie Mulgrew
Mário Figueira Fernandes
59′ (samob.) Stephen O'Donnell
Fiodor Kudriaszow
Andrew Robertson
Andriej Siemionow
62′ James Forrest
Aleksandr Gołowin89′
Ryan Fraser
Aleksiej Jonow80′
 10′ 62′ John McGinn
Magomed Ozdojew
Callum William McGregor
Roman Zobnin55′ 66′
78′ Scott McTominay
Ilzat Akhmetov89′ 90′
62′ Ryan Christie
Dmitrij Barinow66′ 70′
Ryan Jack
Denis Czeryszew
62′ 70′ Kenny McLean
Aleksander Jerokin80′
78′ Matt Phillips
Anton Miranczuk
Robert Snodgrass
Roman Neustaedter
Johnny Russell
Fiodor Smołow

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Rosji przyznał trzy.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.