5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Słowacja - Chorwacja 0-4 (0-1)

W meczu 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 6 września, reprezentacja Słowacji przegrała wysoko z Chorwacją 0-4 (0-1). Mecz na City Arena Trnava w Trnawie obejrzało 18 098 widzów.

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-06 20:45 | Stadion: City Arena Trnava | Widzów: 18098 | Arbiter: F. Brych
D. Lovren 89'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji w 45. minucie spotkania, gdy Nikola Vlašić strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marcelo Brozović.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chorwacji.

Na drugą połowę drużyna Słowacji wyszła w zmienionym składzie, za Alberta Rusnaka wszedł Róbert Boženík.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Ivan Periszić. Przy zdobyciu bramki pomagał Ante Rebić.

W 63. minucie w reprezentacji Słowacji doszło do zmiany. Lukasz Haraslin wszedł za Juraja Kuckę. W 70. minucie Ante Rebić zastąpił Josipa Brekalę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Bruno Petković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji, strzelając kolejnego gola w 72. minucie starcia. Asystę przy bramce zanotował Josip Brekalo.

W 79. minucie Robert Mak został zmieniony przez Michala Durisza, co miało wzmocnić drużynę Słowacji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Vlašić na Milana Badelja oraz Brunona Petkovicia na Maria Pašalicia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce pojedynku wynik na 0-4 podwyższył Dejan Lovren. Bramka padła po podaniu Marcela Brozovicia.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Domagoj Vida
46′ Albert Rusnak
Marcelo Brozović
Ondrej Duda
Luka Modrić
79′ Robert Mak
Ivan Periszić  46′
Marek Hamszik
Nikola Vlašić  45′ 82′
63′ Juraj Kucka
Josip Brekalo70′
46′ Róbert Boženík
Mijo Caktaš
79′ Michal Durisz
Mario Pašalić83′
63′ Lukasz Haraslin
Marko Rog
Pavol Szafranko
Mislav Oršić

Jedenastka Chorwacji zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki reprezentacji Słowacji.

Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.