5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: San Marino - Belgia 0-4 (0-1)

W spotkaniu 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 6 września, drużyna San Marino skompromitowała się z Belgią 0-4 (0-1). Mecz na Stadio Olimpico di Serravalle w Serravalle obejrzało 2 523 widzów.

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-06 20:45 | Stadion: Stadio Olimpico di Serravalle | Widzów: 2523 | Arbiter: H. Fesnic
N. Chadli 63'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka San Marino przebywa na dole tabeli zajmując 55. miejsce, za to reprezentacja Belgii zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Od pierwszych minut jedenastka Belgii zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny San Marino była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Davide Simoncini z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Belgii w 43. minucie spotkania, gdy Michy Batshuayi zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Belgii.

W 55. minucie Divock Origi został zastąpiony przez Driesa Mertensa. W 56. minucie w reprezentacji Belgii doszło do zmiany. Nacer Chadli wszedł za Adnana Januzaja.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Belgii, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Dries Mertens. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nacer Chadli.

Niedługo później Nacer Chadli wywołał eksplozję radości wśród kibiców Belgii, zdobywając kolejną bramkę w 63. minucie starcia. Niedługo później trener Belgii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Kevina De Bruynego. Na boisko wszedł Dennis Praet, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie arbiter wręczył kartkę Manuelowi Battistiniemu z San Marino.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Michy Batshuayi z Belgii. Bramka padła po podaniu Yannicka Carrasca.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Thibaut Courtois
78′ Manuel Battistini
Adnan Januzaj56′
41′ Davide Simoncini
Yannick Carrasco
74′ Filippo Berardi
Kevin De Bruyne76′
67′ Mattia Giardi
Thomas Meunier
66′ Enrico Golinucci
Nacer Chadli56′  63′
67′ Alex Gasperoni
Dennis Praet76′
66′ Alessandro Golinucci
Dries Mertens55′  57′
74′ Matteo Vitaioli
Benito Raman

Drużyna Belgii była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom San Marino przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.