5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Finlandia - Grecja 1-0 (0-0)

5 września na Ratinan Stadion w Tampere odbyło się starcie 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Finalndii i Grecji. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Finalndii 1-0. Mecz obejrzało 16 163 widzów.

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-05 20:45 | Stadion: Ratinan Stadion | Widzów: 16163 | Arbiter: J. Martínez Munuera
Finlandia
Grecja
1
0
T. Pukki 52'

Drużyna Finalndii bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała 12. pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Grecja: Vassilisowi Torosidisowi w 39. i Dimitriosowi Kourmpelisowi w 45. minucie.

Jedynego gola z karnego strzelił Teemu Pukki dla reprezentacji Finalndii. Bramka padła w tej samej minucie. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Tima Sparva, piłkarza Finalndii. W 60. minucie za Dimitrisa Kolovosa wszedł Dimitris Pelkas. W 66. minucie kartkę otrzymał Dimitris Pelkas z jedenastki gości.

Chwilę później trener Grecji postanowił wzmocnić formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Vassilisa Torosidisa. Na boisko wszedł Michalis Bakakis, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Glena Kamarę z Finalndii, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Vangelisa Pavlidisa z drużyny przeciwnej.

Vassilis Torosidis39′ 70′
87′ Jasse Tuominen
Andreas Bouchalakis
90′ Pyry Henri Hidipo Soiri
Dimitris Kolovos60′
72′ Glen Adjei Kamara
Dimitrios Kourmpelis45′
Robin Lod
Giorgos Masouras
57′ Tim Sparv
Efthymios Koulouris76′
 52′ (k.) 85′ Teemu Pukki
Dimitris Pelkas60′ 66′
87′ Fredrik Jensen
Andreas Samaris
Joni Kauko
Emmanouil Siopis
90′ Rasmus Schüller
Dimitris Limnios
85′ Rasmus Ilmari Karjalainen
Vangelis Pavlidis76′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.