5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Estonia - Białoruś 1-2 (0-0)

W starciu 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 6 września, jedenastka Estonii przegrała z Białorusią 1-2 (0-0). Mecz na A. Le Coq Arena w Tallinnie obejrzało 7 314 widzów.

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-06 18:00 | Stadion: A. Le Coq Arena | Widzów: 7314 | Arbiter: A. Durieux
M. Skavysh 90'

Był to mecz drużyn broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 52. i 49. jedenastka Euro 2020-Kwalifikacje.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Białorusi w 48. minucie spotkania, gdy Nikita Naumov zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Igor Stasewicz.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez reprezentację Estonii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie Erik Sorga wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Mattias Käit.

W 64. minucie za Nikolaya Signevicha wszedł Ivan Bakhar. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Białoruś: Nikicie Naumovowi w 65. i Ivanowi Bakharowi w 66. minucie. Trener Białorusi postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Yuriego Kovaleva i na pole gry wprowadził napastnika Maksima Skavysha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Maksim Skavysh. Asystę przy golu zaliczył Siarhei Matveichyk.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Stanislav Dragun
86′ Henrik Ojamaa
Yuri Kovalev77′
Mattias Käit
Iwan Majewski
77′ Konstantin Wasiljew
Igor Stasewicz
Sergei Zenjov
Evgeni Yablonskiy
 54′ 83′ Erik Sorga
Ivan Bakhar64′ 66′
77′ Artjom Dmitrijev
Afrid Max Ebong Ngome
Vladislav Kreida
Vladislav Klimovich
Frank Liivak
Zakhar Volkov
83′ Rauno Sappinen
Evgeni Shevchenko
86′ Vlasiy Sinyavskiy
Maksim Skavysh77′  90′

Reprezentacja Białorusi zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów, cztery razy obijała słupki bramki jedenastki Estonii.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Estonii żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Estonii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.