5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Cypr - Kazachstan 1-1 (1-1)

6 września na Neo GSP w Nikozji odbył się mecz 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Cypru i Kazachstanu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 5 639 widzów.

A. Szczotkin 2'

Jedenastka Cypru przed meczem zajmowała 38. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kazachstanu w drugiej minucie spotkania, gdy Aleksiej Szczotkin strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Gafurżan Sujumbajew.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cypr: Constantinosowi Mintikkisowi w 7. i Nicolasowi Ioannou w 15. minucie.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Pieros Soteriou. Asystę przy golu zanotował Nicolas Ioannou.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Ioannisowi Kousoulos, reprezentantowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter wręczył kartkę Serhijowi Małyjowi z jedenastki gości. W 58. minucie Grigoris Kastanos zastąpił Anthony'ego Georgiou.

Po chwili trener Kazachstanu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Bauyrżana Isłamchana. Na boisko wszedł Maxim Fedin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Cypru doszło do zmiany. Ioannis Kosti wszedł za Giorgosa Efrema. W 85. minucie kartkę dostał Gafurżan Sujumbajew z Kazachstanu.

Chwilę później trener Cypru postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Fotiosa Papoulisa wszedł Ioannis Pittas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Konstantinos Laifis, piłkarz Cypru. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dmytro Nepogodov
15′ Nicolas Ioannou
Temirlan Jerłanow
45′ Ioannis Kousoulos
Serhij Małyj51′
Charis Kyriakou
Aleksandr Marochkin
90′ Konstantinos Laifis
Gafurżan Sujumbajew85′
Giorgios Merkis
Bauyrżan Isłamchan65′
7′ Constantinos Mintikkis
Islambek Kuat
73′ Giorgos Efrem
Yuriy Pertsukh
58′ Grigoris Kastanos
Aschat Tagybierbgen82′
 39′ Pieros Soteriou
Yan Vorogovskiy
90′ Fotios Papoulis
Abzał Biejsiebiekow
73′ Ioannis Kosti
Viktor Dmitrenko
90′ Ioannis Pittas
Timur Dosmagambetov
Kostakis Artymatas
Aybol Abiken
58′ Anthony Michael Georgiou