5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Bośnia i Hercegowina - Liechtenstein 5-0 (1-0)

5 września na Stadionie Bilino Polje w Zenicy odbył się pojedynek 5. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Bośni i Hercegowiny i Liechtensteinu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Bośni i Hercegowiny 5-0. Na stadionie stawiło się 3 825 widzów.

5. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-09-05 20:45 | Stadion: Stadion Bilino Polje | Widzów: 3825 | Arbiter: G. Nyberg
E. Visca 87'

Drużyna Liechtensteinu przed meczem zajmowała 54. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Bośni i Hercegowiny wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bośni i Hercegowiny w 11. minucie spotkania, gdy Amer Gojak zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Edin Dżeko.

W 25. minucie Toni Sunjić zastąpił Marka Mihojevicia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bośni i Hercegowiny.

W 55. minucie w reprezentacji Bośni i Hercegowiny doszło do zmiany. Haris Duljević wszedł za Deniego Miloševicia. Po chwili trener Liechtensteinu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Livia Meiera. Na boisko wszedł Sandro Wolfinger, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Liechtenstein: Martinowi Buechlowi w 69. i Aronowi Selemu w 76. minucie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Liechtensteinu doszło do zmiany. Aron Sele wszedł za Robina Gubsera.

W 80. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Liechtensteinu Andreas Malin. W 83. minucie Miralem Pjanić został zmieniony przez Stjepana Lončara, co miało wzmocnić reprezentację Bośni i Hercegowiny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sandra Wiesera na Daniela Brändlego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 85. minucie pokonał bramkarza Edin Dżeko. Przy strzeleniu gola pomagał Amer Gojak.

Prawie natychmiast Edin Visca wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bośni i Hercegowiny, zdobywając kolejną bramkę w 87. minucie spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce starcia Amer Gojak ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 5-0. Sytuację bramkową stworzył Haris Duljević.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Maximilian Göppel
25′ Toni Sunjić
Nicolas Hasler
Darko Todorović
Daniel Kaufmann
Ervin Zukanović
Andreas Malin 80′ (samob.)
 87′ Edin Visca
Martin Rechsteiner
55′ Deni Milošević
Robin Gubser74′
 11′, 89′ Amer Gojak
Martin Buechel69′
Rade Krunić
Livio Meier64′
83′ Miralem Pjanić
Dennis Salanović
 85′ Edin Dżeko
Daniel Brändle85′
25′ Marko Mihojević
Michele Polverino
Muhamed Beszić
Aron Sele74′ 76′
Gojko Cimirot
Fabio Wolfinger
83′ Stjepan Lončar
Sandro Wolfinger64′
Rijad Bajić
Yanik Frick
55′ Haris Duljević
Ridvan Kardesoglu
Irfan Hadžić
Philipp Ospelt

Drużyna Bośni i Hercegowiny zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 14 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Bośni i Hercegowiny żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.