4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Ukraina - Luksemburg 1-0 (1-0)

W pojedynku 4. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 10 czerwca, reprezentacja Ukrainy wygrała z Luksemburgiem 1-0 (1-0).

R. Yaremchuk 6'

Drużyna Ukrainy bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Roman Yaremchuk dla reprezentacji Ukrainy. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Rusłan Malinowski.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Luksemburg: Olivierowi Thillowi w 29. i Danielowi da Mocie w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ukrainy.

W 51. minucie kartkę otrzymał Gerson Rodrigues z Luksemburga. W 52. minucie za Daniela da Motę wszedł Stefano Bensi.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ukraina: Vitaliemu Mykolence w 56. i Ołeksandrowi Karawajewowi w 67. minucie. Na 13 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Luksemburga doszło do zmiany. David Turpel wszedł za Oliviera Thilla. W 80. minucie w drużynie Ukrainy doszło do zmiany. Wiktor Kowalenko wszedł za Jewhena Konopliankę.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Ołeksandrowi Zinczence, reprezentantowi Ukrainy. Po chwili trener Ukrainy postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Viktora Tsygankova wszedł Eduard Sobol, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ukrainy utrzymać prowadzenie. W doliczonej czwartej minucie starcia kartkę dostał Vincent Thill, piłkarz Luksemburga.

Anthony Moris
67′ Ołeksandr Karawajew
Maxime Chanot
Serhii Kryvtsov
Lars Christian Krogh Gerson
Mykola Matvienko
Laurent Jans
56′ Vitalii Mykolenko
Marvin Martins Santos Da Graca
88′ Viktor Tsygankov
Leandro Barreiro Martins
80′ Jewhen Konoplianka
Christopher Martins Pereira
Rusłan Malinowski
Olivier Thill29′ 77′
Taras Stiepanienko
Vincent Thill90′
81′ Ołeksandr Zinczenko
Daniel Alves da Mota30′ 52′
 6′ Roman Yaremchuk
Enes Mahmutovic
88′ Eduard Sobol
Kevin Malget
Roman Bezus
Vahid Selimovic
80′ Wiktor Kowalenko