4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Serbia - Litwa 4-1 (3-0)

10 czerwca w Belgradzie odbyło się spotkanie 4. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Serbii i Litwy. Mecz zakończył się zwycięstwem Serbii 4-1.

4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-06-10 20:45 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 52 | Arbiter: A. Jaccottet
A. Novikovas 71'

Było to starcie reprezentacji broniących się przed spadkiem. Spotkała się 46. i 45. drużyna Euro 2020-Kwalifikacje.

Jedenastka Litwy od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Serbii w 20. minucie spotkania, gdy Aleksandar Mitrović zdobył pierwszą bramkę.

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Aleksandar Mitrović z Serbii. Przy strzeleniu gola asystował Dušan Tadić.

Prawie natychmiast Luka Jović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Serbii, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie pojedynku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Arvydas Novikovas z jedenastki gości. Była to 39. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę reprezentacja Litwy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Algisa Jankauskasa wszedł Karolis Chvedukas. W 59. minucie kartkę dostał Domantas Šimkus, reprezentant Litwy.

W 69. minucie Fiodor Czernych został zmieniony przez Deimantasa Petravicziusa. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Aleksandarowi Mitroviciowi z Serbii. W 71. minucie w jedenastce Serbii doszło do zmiany. Andrija Żivković wszedł za Filipa Kosticia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Arvydas Novikovas.

W 77. minucie Karolis Laukžemis został zmieniony przez Nerijusa Valskisa, co miało wzmocnić reprezentację Litwy. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dušana Tadicia na Adema Ljajicia w 81. minucie oraz Lukę Jović na Aleksandara Kataiego w tej samej minucie. Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Karolisa Chvedukasa, piłkarza gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Adem Ljajić. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksandar Katai.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Linas Klimavičius
71′ Filip Kostić
Markus Palionis
Saša Lukić
Arvydas Novikovas  71′ (k.) 39′
Nemanja Maksimović
Vykintas Slivka
 35′ 88′ Luka Jović
Domantas Šimkus59′
 20′, 34′ 70′ Aleksandar Mitrović
Karolis Laukžemis77′
81′ Dušan Tadić
Deimantas Petraviczius69′
88′ Aleksandar Katai
Donatas Kazlauskas
Darko Lazović
Nerijus Valskis77′
81′  90′ Adem Ljajić

71′ Andrija Żivković

Aleksandar Prijović

Jedenastka Serbii była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Serbii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.