4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Malta - Rumunia 0-4 (0-3)

W pojedynku 4. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 10 czerwca, reprezentacja Malty skompromitowała się z Rumunią 0-4 (0-3).

4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-06-10 20:45 | Stadion: Ta'Qali National Stadium | Widzów: 6471 | Arbiter: D. Higler
D. Man 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rumunii w siódmej minucie spotkania, gdy George Puşcaş strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Nicușor Bancu.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Rumunii, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył po raz drugi w 29. minucie George Puşcaş. Przy zdobyciu bramki pomagał Claudiu Keseru.

Prawie natychmiast Alexandru Chipciu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rumunii, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia. W 35. minucie Ionuţ Nedelcearu został zmieniony przez Cristiana Sapunaru.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Alexandru Chipciu, piłkarz gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 59. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Malty: Paul Fenech, Luke Gambin, na ich miejsce weszli: Jake Grech, Michael Mifsud. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Claudiu Keseru, Alexandru Maxima zajęli: Dennis Man, Dorin Rotariu. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Steve Borg z Malty. Była to 60. minuta meczu.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alexandru Chipciu osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten reprezentant dostał w drugiej minucie doliczonego czasu. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w reprezentacji Malty doszło do zmiany. Luke Montebello wszedł za Juana Corbalana.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Dennis Man. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Nicușor Bancu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.

Nicușor Silviu Bancu
60′ Steve Borg
Tudor Cristian Băluţă
Zach Muscat
Iulian Lucian Cristea
Joseph Zerafa
Ionuţ Nedelcearu35′
68′ Luke Gambin
Alexandru Chipciu  34′ 45′ 81′
84′ Juan Carlos Corbalan
Ianis Hagi
59′ Paul Fenech
Paul Viorel Anton
59′ Jake Grech
Dennis Man65′  90′
68′ Michael Mifsud
Dorin Rotariu75′
84′ Luke Montebello
Marius George Țucudean

Drużyna Rumunii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki reprezentacji Malty.

Piłkarze Rumunii otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.