4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Irlandia - Gibraltar 2-0 (1-0)

10 czerwca w Dublinie odbyło się spotkanie 4. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Irlandii i Gibraltaru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Irlandii 2-0.

4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-06-10 20:45 | Stadion: Aviva Stadium | Widzów: 36281 | Arbiter: R. Petrescu
Irlandia
Gibraltar
2
0
J. Chipolina 29' (samob.)
R. Brady 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Gibraltaru przebywa na dole tabeli zajmując 49. pozycję, za to drużyna Irlandii zajmując 10. miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Lee Casciaro został zmieniony przez Anthony'ego Bardona.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Jayce Mascarenhas-Olivero z Gibraltaru. Była to 25. minuta meczu.

W 29. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Gibraltaru Joseph Chipolina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Irlandii.

Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Irlandii: Scott Hogan, Callum Robinson, na ich miejsce weszli: Sean Maguire, Robbie Brady. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alaina Ponsa, Andrewa Hernandeza zajęli: Ethan Britto, Ethan Jolley. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Enda Stevens, reprezentant Irlandii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Irlandii w 90. minucie spotkania, gdy Robbie Brady zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył James McClean.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Roy Alan Chipolina
68′ Enda Stevens
John Iain Stephen Sergeant
66′ Scott Hogan
Andre Tjay De Barr
73′ Callum Robinson
Ethan Jolley77′
73′  90′ Robbie Brady
Adam Priestley
66′ Sean Maguire
Reece Styche

Reprezentacja Irlandii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Jedenastka Irlandii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Reprezentanci obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast reprezentacja Gibraltaru wykorzystała wszystkie zmiany.