4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Czechy - Czarnogóra 3-0 (1-0)

10 czerwca w Ołomuńcu odbył się pojedynek 4. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje pomiędzy drużynami Czech i Czarnogóry. Mecz zakończył się zwycięstwem Czech 3-0.

4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-06-10 20:45 | Stadion: Andrův stadion | Widzów: 11565 | Arbiter: V. Bezborodov
P. Schick 82'

Reprezentacja Czarnogóry przed meczem zajmowała 44. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Filipa Novaka z Czech, a w 15. minucie Marka Bakicia z drużyny przeciwnej.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Jakub Jankto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czech, strzelając gola w 18. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Pavela Kaderabka.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Czechy: Markowi Suchemu w 21. i Patrikowi Schickowi w 23. minucie. W 39. minucie za Lukáša Masopusta wszedł Jan Kopic. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Czech.

W 49. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Czarnogóry Boris I. Po godzinie gry sędzia pokazał kartkę Igorowi Vujačiciowi, piłkarzowi Czarnogóry.

Niedługo później trener Czech postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jakuba Janktę. Na boisko wszedł Ladislav Krejczi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Veszoviciowi z Czarnogóry.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czech w 82. minucie spotkania, gdy Patrik Schick zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. To już trzecie trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 85. minucie Stefan Mugoša został zmieniony przez Fatosa Beciraja, co miało wzmocnić drużynę Czarnogóry. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Patrika Schicka na Libora Kozaka. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Adam Marušić60′
14′ Filip Novak
Risto Radunović
21′ Marek Suchy
Marko Veszović80′
 18′ 74′ Jakub Jankto
Igor Vujačić62′
Alex Král
Marko Bakić15′
39′ Lukáš Masopust
Vladimir Jovović
David Pavelka
Nebojša Kosović
Tomáš Souček
Nikola Vukcevic67′
 82′ (k.) 23′ 88′ Patrik Schick
Deni Hočko
39′ Jan Kopic
Duszan Lagator
74′ Ladislav Krejczi
Stefan Lončar
Michal Sadílek
Vukan Savićević67′
Martin Doležal
Aleksandar Šćekić
88′ Libor Kozak
Fatos Beciraj85′
Matěj Vydra
Marko Janković60′

Reprezentanci obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.