4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Bułgaria - Kosowo 2-3 (1-1)

W spotkaniu 4. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 10 czerwca, drużyna Bułgarii przegrała z Kosowem 2-3 (1-1).

4. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje
2019-06-10 20:45 | Stadion: Stadion Vasil Levski | Widzów: 4994 | Arbiter: M. Kristoffersen
E. Rashani 90'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 42. i 39. drużyna Euro 2020-Kwalifikacje.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kosowa w 14. minucie spotkania, gdy Milot Rashica zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, reprezentacja Bułgarii doprowadziła do remisu. Gola strzelił Iwelin Popow. Asystę przy golu zanotował Galin Ivanov.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę jedenastka Bułgarii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Vasila Bozhikova wszedł Kristian Traychev.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Bułgarii przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Kristian Traychev. Asystę zaliczył Todor Nedelev.

W 62. minucie Mërgim Vojvoda został zmieniony przez Florenta Hadërgjonaja. W tej samej minucie w jedenastce Kosowa doszło do zmiany. Anel Rashkaj wszedł za Idriza Vocę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie Vedat Muriqi wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki pomagał Benjamin Kololli.

Po chwili trener Bułgarii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Todora Nedeleva. Na boisko wszedł Georgi Iliev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 76. minucie Edon Zhegrova został zmieniony przez Elbasana Rashaniego, co miało wzmocnić drużynę Kosowa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismaila Isę na Tsvetelina Chunchukova. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Besara Halimiego z Kosowa, a w 85. minucie Georgiego Kostadinova z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 2-3 w drugiej minucie doliczonego czasu gry zdobył Elbasan Rashani. Przy strzeleniu gola pomógł Milot Rashica.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Arijanet Murić
46′ Vasil Georgiev Bozhikov
Mërgim Vojvoda62′
 43′ Iwelin Popow
Bersant Celina
Galin Stefanov Ivanov
Besar Halimi78′
85′ Georgi Kostadinov
Benjamin Kololli
70′ Todor Nedelev
Milot Rashica  14′
Kiril Despodov
Edon Zhegrova76′
79′ Ismail Isa Mustafa
Vedat Muriqi  64′
Hristo Ivanov
Visar Bekaj
Plamen Ivanov Iliev
Samir Ujkani
46′  55′ Kristian Traychev Dimitrov
Florent Hadërgjonaj62′
Viktor Viktorov Genev
Mirlind Kryeziu
Kristiyan Aleksandrov Malinov
Leart Paqarada
70′ Georgi Iliev Rusev
Atdhe Nuhiu
79′ Tsvetelin Chunchukov

Stanislav Ivaylov Ivanov

Reprezentanci obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.