3. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Wyspy Owcze - Hiszpania 1-4 (1-3)

W starciu 3. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 7 czerwca, reprezentacja Wysp Owczych przegrała z Hiszpanią 1-4 (1-3).

Gaya 71'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to reprezentanci Hiszpanii otworzyli wynik. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Sergio Ramos. Asystę przy golu zanotował Isco.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hiszpanii w 19. minucie spotkania, gdy Jesus Navas zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Iago Aspas.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 30. minucie bramkę kontaktową zdobył Klæmint Andrasson. Przy zdobyciu bramki pomagał Odmar Færø.

W 33. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Wysp Owczych Teitur Gestsson. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Jesusowi Navasowi z jedenastki gości. Była to 46. minuta meczu. Na drugą połowę reprezentacja Hiszpanii wyszła w zmienionym składzie, za Sergia Ramosa wszedł Diego Llorente.

W 56. minucie Iago Aspas zastąpił Marca Asensia. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Wysp Owczych doszło do zmiany. Patrik Johannesen wszedł za Klæminta Andrassona.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 71. minucie skutecznym uderzeniem popisał się José Gayá. Przy strzeleniu gola asystował Marco Asensio.

W 74. minucie Isco został zmieniony przez Fabiána Ruiza, co miało wzmocnić reprezentację Hiszpanii. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Heiniego Vatnsdala na Rógviego Baldvinssona w tej samej minucie oraz Árniego Frederiksberga na Meinharda Olsena w tej samej minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Hiszpania
33′ (samob.) Teitur Matras Gestsson
Jesus Navas  19′ 46′
74′ Heini Vatnsdak
Sergio Ramos  5′ 46′
Sølvi Vatnhamar
Sergi Roberto
86′ Árni Frederiksberg
Alarcon Suarez Isco74′
Hallur Hansson
Santi Cazorla
Brandur Hendriksson Olsen
Rodrigo Hernández Cascante
 30′ 68′ Klæmint Andrasson Olsen
Pau López Sabata
74′ Rógvi Asmundur Baldvinsson
Íñigo Martínez Berridi
86′ Meinhard Egilsson Olsen
Marco Asensio Willemsen56′
68′ Patrik Johannesen
Mikel Oyarzabal Ugarte

Moreno Machado Rodrigo

Drużyna Hiszpanii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Hiszpanii pokazał jedną żółtą.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.