3. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Ukraina - Serbia 5-0 (2-0)

W spotkaniu 3. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, które rozegrane zostało 7 czerwca, reprezentacja Ukrainy wysoko wygrała z Serbią 5-0 (2-0).

R. Yaremchuk 59'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie sędzia wręczył kartkę Nikoli Milenkoviciowi z Serbii.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Ukrainy w 26. minucie spotkania, gdy Viktor Tsygankov zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Ołeksandr Karawajew.

Jedenastka Serbii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Ukrainy, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie Viktor Tsygankov ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Po pół godzinie gry kartkę dostał Urosz Spajić, piłkarz Serbii. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Niedługo później Jewhen Konoplianka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ukrainy, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Rusłan Malinowski.

W 53. minucie Aleksandar Prijović zastąpił Aleksandara Mitrovicia. W 59. minucie w reprezentacji Serbii doszło do zmiany. Ljubomir Fejsa wszedł za Adema Ljajicia.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Roman Yaremchuk. Asystę przy golu ponownie zaliczył Ołeksandr Karawajew.

Po chwili trener Ukrainy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Romana Yaremchuka. Na boisko wszedł Artem Krawiec, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Trenerzy obu reprezentacji postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w jedenastce Ukrainy za Tarasa Stiepanienko wszedł Volodymyr Shepelev, a w drużynie Serbii Luka Jović zmienił Darka Lazovicia.

W 75. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jewhen Konoplianka z Ukrainy. Bramka padła po podaniu Rusłana Malinowskiego.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Ukrainy doszło do zmiany. Wiktor Kowalenko wszedł za Jewhena Konopliankę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Mijat Gaćinović
 26′, 28′ Viktor Tsygankov
Filip Kostić
 46′, 75′ 76′ Jewhen Konoplianka
Adem Ljajić59′
Rusłan Malinowski
Nemanja Maksimović
72′ Taras Stiepanienko
Aleksandar Prijović53′
Ołeksandr Zinczenko
Luka Jović72′
 59′ 67′ Roman Yaremchuk
Aleksandar Katai
76′ Wiktor Kowalenko
Darko Lazović72′
72′ Volodymyr Shepelev
Saša Lukić
Marian Shved
Nemanja Radonjić
Artem Besedin
Andrija Żivković
67′ Artem Krawiec
Aleksandar Mitrović53′

Sędzia nie ukarał reprezentantów Ukrainy żadną kartką, natomiast piłkarzom Serbii pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.