3. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Norwegia - Rumunia 2-2 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 7 czerwca, reprezentacja Norwegii zremisowała z Rumunią 2-2 (0-0).

C. Keseru 76',90'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paula Antona z Rumunii, a w 22. minucie Sandera Berge'a z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie to piłkarze Norwegii otworzyli wynik. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Tarik Elyounoussi.

W 60. minucie Gheorghe Grozav zastąpił Ianisa Hagiego. W tej samej minucie w reprezentacji Rumunii doszło do zmiany. Marius Țucudean wszedł za George'a Puşcaşa.

Drużyna Rumunii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Martin Ødegaard. Sytuację bramkową stworzył Joshua King.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Rumunii doszło do zmiany. Alexandru Maxim wszedł za Nicolae Stanciu.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie bramkę kontaktową zdobył Claudiu Keseru. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Dragos Grigore.

W 80. minucie kartkę dostał Dragos Grigore z Rumunii. Chwilę później trener Norwegii postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Tarika Elyounoussiego. Na boisko wszedł Ola Williams, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu Claudiu Keseru wyrównał wynik meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Paul Viorel Anton17′
22′ Sander Gard Bolin Berge
Alexandru Chipciu
 70′ Martin Ødegaard
Gheorghe Teodor Grozav60′
 56′ 84′ Tarik Elyounoussi
Dorin Rotariu
84′ Ola Williams Kamara
Marius George Țucudean60′

Piłkarze Norwegii otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Reprezentacja Norwegii w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.