3. kolejka Euro 2020-Kwalifikacje: Litwa - Luksemburg 1-1 (0-1)

W meczu 3. kolejki Euro 2020-Kwalifikacje, który rozegrany został 7 czerwca, reprezentacja Litwy zremisowała z Luksemburgiem 1-1 (0-1).

G. Rodrigues 20'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Luksemburga wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu żółtą kartkę dostał Saulius Mikoliunas, reprezentant Litwy.

Nieoczekiwanie to piłkarze Luksemburga otworzyli wynik. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Gerson Rodrigues. Asystę przy bramce zaliczył Olivier Thill.

Między 27. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Litwy i jedną drużynie przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Saulius Mikoliunas osłabiając reprezentację Litwy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w piątej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Luksemburga.

W 52. minucie za Pauliusa Golubickasa wszedł Domantas Šimkus. W 55. minucie w reprezentacji Litwy doszło do zmiany. Karolis Laukžemis wszedł za Nerijusa Valskisa.

W 57. minucie żółtą kartkę otrzymał Modestas Vorobjovas z Litwy. Chwilę później trener Luksemburga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Dirka Carlsona. Na boisko wszedł Kevin Malget, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 67. minucie w drużynie Luksemburga doszło do zmiany. Stefano Bensi wszedł za Davida Turpla.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Karolisowi Laukžemisowi z drużyny gospodarzy.

Reprezentanci Litwy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 74. minucie wynik ustalił Arvydas Novikovas. Przy strzeleniu gola asystował Karolis Laukžemis.

Między 76. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w reprezentacji Luksemburga doszło do zmiany. Danel Sinani wszedł za Oliviera Thilla. Trener Litwy postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Fiodora Czernycha i na pole gry wprowadził napastnika Donatasa Kazlauskasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością.

W doliczonej czwartej minucie spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Modestas Vorobjovas z Litwy i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 57. minucie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Dirk Carlson27′ 61′
85′ Linas Klimavičius
Lars Christian Krogh Gerson
5′ 42′ Saulius Mikoliunas
Laurent Jans
Markus Palionis
Vahid Selimovic
39′ 52′ Paulius Golubickas
Leandro Barreiro Martins
 74′ 28′ Arvydas Novikovas
Christopher Martins Pereira
Vykintas Slivka
Olivier Thill76′ 80′
57′ 90′ Modestas Vorobjovas
Vincent Thill
89′ Fiodor Czernych
Gerson Leal Rodrigues Gouveia  20′
55′ Nerijus Valskis
Daniel Alves da Mota
52′ Domantas Šimkus
Stefano Bensi67′
89′ Donatas Kazlauskas
Danel Sinani80′
55′ 71′ Karolis Laukžemis

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał sześć żółtych kartek i dwie czerwone reprezentantom Litwy, a zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.